Türkiye’nin İlk VR Shooter Oyunu Görücüye Çıkıyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Temelini wave shooter mekaniklerinden alan bir açık dünya oyunu olan Buried Alive: The Annihilation, 19 Ocak 2021 tarihinde görücüye çıkıyor!

Türkiye’nin İlk VR Shooter Oyunu Görücüye Çıkıyor!

Açık dünyalar, gizemler ve hayatta kalma elementlerini harmanlayarak gelen bir oyun olan Buried Alive: The Annihilation, oyuncuyu herhangi bir lineer yola sokmayan oyun farklı strateji ve oynanış biçimlerine izin veriyor. Örneğin bir oyuncu, hikayeyi bitirip çeşitli seçimler yaparak istediği sona varmak isterken başka bir oyuncu hikayeyi istediği noktada kesebilir veyahut hiç oynamadan sadece ne kadar hayatta kalabileceğini de test edebilir.

Oynanışın en önemli detaylarından biri, oyunun full fizik interaksiyonuna izin vermesi olarak nitelendirilebilir. Valve’ın çok konuşulan ve ilgi gören VR oyunu olan Half Life: Alyx gibi yapımlarda gördüğümüz bu özellik, oyuncuların dünya ile etkileşimini hatrı sayılır bir miktarda arttırıyor.

Oyunun anahtar özellikleri ise aşağıdaki gibi olacak:

Açık Dünya: Buried Alive: The Annihilation VR geleneksel wave shooterların aksine oyuncuyu “sabit bir silah” olarak değerlendirmiyor. Hatta oyuncu gezmeye, keşfetmeye ve sırları çözmeye teşvik ediliyor.

Geniş Cephanelik: Orta çağ kılıçlarından Viktoryan balta-silahlara, geleneksel yaylardan tam otomatik silahlara kadar geniş bir cephanelik barındıran Buried Alive: The Annihilation VR, oyuncuları kendi tercihlerine göre eşya setlerini düzenleme konusunda cesaretlendiriyor.

Etkileşime Hazır Dünya: Full fizik interaksiyon ile etkileşim ve inandırıcılığı arttıran Buried Alive: The Annihilation VR aynı zamanda açık dünyasında barındırdığı gizemlerle de oyuncuyu kendisine çekiyor.

Oyunun hikayesi köklerini mitolojiden alıyor. Cehennemde kötü insanlara işkence eden Şeytan’ın insanları kötü yapan şeyin ne olduğunu merak edip dünyaya inmesiyle açılıyor. Buried Alive: The Annihilation’ın dünyasında kendisine denekler seçen Şeytan, bu deneklere isteyebileceği en karanlık şeyleri bahşediyor fakat daha sonrasında bu insanların ellerinden her şeylerini alıp onları kendi dünyalarının karanlık bir versiyonuna hapsediyor. Oyunda bu kötü insanlardan biri olarak oynuyoruz.

Oyunu geliştiren ekip olan The Two Ravens, 2018’in Ocak ayında kurulan ve iki kişiden oluşan bir VR oyun stüdyosudur. “VR oyuncuları tarafından, VR oyuncuları için.” mentalitesi ile yaklaşık üç yıldır ana proje olan Buried Alive: The Annihilation VR üzerinde çalışıyor.

Buried Alive: The Annihilation VR, 19 Ocak 2021’de Steam üzerinde tüm kullanıcılara erişilebilir olacak. Erken erişim modeliyle çıkacak oyun 2021 yılının sonunda tam sürümüyle Steam’de yerini alacak. Türkiye’ye özel fiyatı 45 lira olacak olan oyun dünyanın geri kalanında ise 15 Euro fiyat etiketiyle satın alınabilir olacak. Oyun İngilizce çıkış yapacak olsa da tam çıkış ile birlikte İspanyolca ve Türkçe dilleri de eklenecek.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için bu linke tıklayarak oyunun ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Oyunun sinematik fragmanına da aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

 

 

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.