Techland Hala İlk Dying Light Üzerinde Çalışıyor

Son Güncelleme Tarihi:

Techland, geçtiğimiz yıl içerisinde Dying Light için 10 adet yeni DLC yayınladı. Şu an Dying Light 2 üzerinde çalışıyor olsa da asıl oyunlarını unutmamış durumdalar. Steam Yaz İndirimleri’nde Dying Light, Türkçe dil seçeneğinin varlığı sayesinde satın alınmak için iyi bir neden sunuyordu. Bazı oyuncu kesimlerine özel güncellemeler ve oynanabilirliği canlı tutmak için getirilen DLC’ler amacına ulaşmış ve ikinci oyun için sağlam bir marka adı bırakmasına yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Zombilerden kaçma deneyimini en aksiyonlu ve korkutucu biçimde verebilen, FPS bakış açısıyla oynayabildiğimiz “Zombi Parkur” oyun modu yıllar geçtikçe daha çok popülerleşiyor ve daha çok oyuncuyu kendine çekmeyi başarıyor. Techland oyunu canlı tutma konusunda oldukça inatçı görünüyor. Oyunun Baş Tasarımcısı Tymon Smektala’nın açıklamaları, yeni DLC’lerin ya da çalışmaların ilk oyun için gelmeye devam edeceğini doğruladı.

Dying Light Tymon Smektala

Tymon Smektala

İkinci oyun fragmanına ve oynanış videosuna göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dying Light 2’nin Piyasaya Sürülme Hazırlıkları Yapılıyor

Tymon Smektala, ilk oyunun 2019 satış rakamlarının ne kadar olduğundan emin değil ve ikinci oyunun piyasaya sürülme hazırlıkları üzerinde çalışmakta. İlk oyun üzerinde yapılan güncellemeler ile oyun adının güçlenmesi ve ikinci oyun için bir kitle sağlamak istiyorlar. E3 öncesinde yaptıkları bir toplantıda, Dying Light’ın ilk oyunu için hala bir şeyler eklemek istediklerini belirtmişler. Bu yüzden yeni güncellemeler ve ek içerikler için küçük bir ekip oluşturmuşlar.

Dying Light

Techland, ek içeriklerle ilgili oyuncu topluluğunun geri bildirimlerini değerlendirip ikinci oyun için çalışmalarını ona göre hazırlamayı hedefliyor. İkinci oyun için emin olamadıkları bir fikirleri mevcutsa ilk oyun üzerinde deneyip oyuncu topluluğunun geri bildirimleri sayesinde, neyin çekici olup olmadığını görmek istiyorlar.

Gelecek baharda Dying Light 2’nin nasıl olacağını gözlerimizle göreceğiz. O zamana kadar beklemedeyiz.

QuakeCon İndirimleri Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.