TBF Yolunda Muhteşem Seri: Team AURORA vs Dark Passage.BKM Express

Seri için söylenecek tek bir kelime vardı: M U H T E Ş E M. İlk maçından son maçına kadar rekabetin had safhada olduğu, her iki takımın da geride olsalar bile asla pes etmediği bir seri izledik. 5. maça uzayan serinin kazananı ise kaosun takımı Team AURORA oldu.

Geçen sezona nazaran kendini çok geliştiren Dark Passage, son ana kadar direnmesine, hatta son oyunda uzun bir süre büyük farkla önde olmasına rağmen AURORA’nın takım savaşı odaklı oyun stiline direnemedi.

AURORA’yı Yenmenin Tarifini Veriyoruz!

Öncelikle Godbro’yu seçim/yasaklama ekranında durdurmanız gerekiyor. Eğer ona Taliyah, Ekko, Jayce gibi rahat ettiği şampiyonları bırakırsanız canınız çok yanar. Ruve Sama/Zergsting ikilisine ise dokunmanıza hiç gerek yok çünkü siz ne yasaklarsanız yasaklayın bu ikili bir yol bulup yine başarılı olmayı biliyor. Onların üstüne oynamak yerine onları oyundan tecrit etmeniz daha mantıklı. Oyun içinde odak noktanızı kesinlikle Ruve/Zergsting ikilisine değil takımın tahmin edilemez oyuncusu Panky üzerine çevirmelisiniz. Üstüne bir de savaşlardan uzak durmayı başarabilirseniz(!) AURORA’yı yenmeyi başarabilirsiniz.

Ruve’nin Kog’maw’ı 3 – 1 Dark Passage

5 maçın 4’ünde Kog’maw seçen Ruve sadece 1 kez kaybetti. Diğer üç maçta ise rakibini oldukça terleterek kazanmayı başardı. Ruve’nin TBF yolunda bir daha Kog’maw oynayamayacağını düşünmekle birlikte eğer oynayabilir ve yanına Janna’yı çekebilirse kesinlikle SuperMassive’i zor anların beklediğini düşünüyorum.

Ruve’nin Kog’maw’ına değinirken Zergsting’e değinmemek olmaz. Kendisi Janna ile adeta şiir gibi oynuyor. Eğer AURORA TBF’yi kazanırsa ben MVP ödülünü Zergsting’in almasını bekliyorum.

Serinin Geniş Özeti

İlk maç klasik bir AURORA oyunuydu. Kaos içinde, Godbro rakibi domine etmiş. Ruve yine arkadan arkadan rakibi cezalandırıyor. Dark Passage çeyrek finalde olduğunu ilk oyunda anlayamamış olmalı ki fazla bir varlık gösteremedi. Bu durum sonucunda ise AURORA seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta ise Dark Passage tarifimizi almış olacak ki önce Godbro’yu etkisiz hale getirdi, sonra ise Ruve’nin elinden Kog’maw’ı alarak rakibinin iki taşıyıcısını da zor durumda bıraktı. İlk oyunda varlık gösteremeyen Ninja ise Lucian ile orta koridorda adeta dönüşüm geçirdi ve rakibe oyunu dar etti. Serinin önemini anlayan Dark Passage güzel oyunu ile seriyi 1-1’e getirdi ve biz de buradayız diyerek rakibine göz dağı vermeyi başardı.

AURORA’nın kaostan beslendiğini tekrar ve tekrar izledik. Her yerde savaş aradılar. Rakibi darladılar. Hiç geri adım atmadılar ve sonunda da ödülü kaptılar.

Serinin dördüncü maçı ise farklı bir hikayeydi. Farfetch’in Thresh’i aldı takımı sırtına ve pes etmedik dedi. Seriyi son maça taşıyan Dark Passage pes etmemeye kararlı bir şekilde ve moral olarak daha üst seviyede dördüncü maçı bitirdi.

Son maç ise çok farklı bir hikayeydi. 20. dakikaya kadar ortalarda bir AURORA yoktu. Mutlak hakim Dark Passage’dı ama sonra sanki sihirli bir değnek değdi ve durum tam tersine döndü. Kog’maw’ın güçlenmesi ile geç oyun aşamasında savaşlardan üstün ayrılan AURORA, rakibine Baron kaptırsa da Ruve’nin önderliğinde hem maçı hem seriyi hem de yarı final biletini kazanmayı başardı.

 

OYUNFOR.CREW VS P3P ESPORTS 4. KARŞILAŞMA

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!