Avengers: Infinity War – StarLord’un Büyük Hatası ve Fan Tepkileri

Avengers: Infinity War izleyen çoğu kişinin yaptığı bir yorumla başlayalım: Star-Lord her şeyi batırdı. Aslında Chris Pratt tarafından canlandırılan Star-Lord, Guardians of the Galaxy ve devam filmi olan Guardians of the Galaxy Vol. 2’de en sevilen karakterlerden biriydi. Daha sonra Avengers: Infinity War’da ise popülaritesi büyük bir darbe aldı; birçok fan Thanos’un başarıya ulaşmasını, Star-Lord’un suçu olarak gördü ve bütün ihale Star-Lord’a kaldı. Avengers: Infinity War yönetmeni Joe Russo ise evren popülasyonunun yarısı risk altındayken, Star-Lord’un duygu patlamasına, fanların nasıl tepki verdiklerini açıkladı.

Star-Lord

“Birçok fan, Star-Lord’un bu filmdeki seçimine üzüldü. O duygusal bir tercih yaptı. Çok insani bir hataydı ve bence ilginç olan ise başka insanların, başka karakterlerin bakış açısından, daha farklı şeyler öğrenebilirsiniz. Hayat hakkında şeyler öğrenebilirsiniz. Thor da aynı derecede karmaşık bir seçim yaptı.”

Thor’un Hatası Neydi?

Joe Russo, Thor’un, çekicini, Thanos’un göğsüne fırlatmasından bahsediyor. Asgardian halkının öcünü almak isteyen Thor’un, düşünmeden verdiği bu karar da aynı Star-Lord’un düşencesizce davranmasına benziyor. Eğer Thor, Thanos’un kafasını hedef alsaydı, belki de bu deli titan, parmaklarını şıklatamayacaktı ve dünya popülasyonunun yarısı yok olmayacaktı. Bir başka ilgi çekici nokta, yardımcı senaryo yazarı Christopher Markus’tan geldi.

Thor and Thanos

“Star-Lord filmin başlarında Gamora’yı öldürmek için hazırdı ama Thanos bunu yapmasını engelledi. Daha sonra ise Gamora’yı kendisi öldürdü. Bu berbat bir düğüm.”

Yani aslında belki de bütün suçu Star-Lord’un üstüne yıkmamak lazımdır. Doctor Strange’in gördüğü yaklaşık 14 milyon olasılık içinde kazandıkları olasılığın gerçekleşebilmesi bu yoldan geçiyordur. Sonuç olarak olan oldu, artık önümüzdeki filme kadar nefeslerimizi tutmuş bir şekilde bekleyeceğiz.

Avengers: Infinity War Türkiye’de İnanılmaz Bir Başarı Elde Etti!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'cık