Star Wars: Dark Forces ve Turok 3 Yeniden Geliyor! Efsanevi Oyunlar Geri Dönüyor

Nightdive Studios, nostaljik oyunları modern oyun konsollarına uyarlayarak oyunseverleri sevindiren bir haberle karşımızda. Efsanevi oyunlar Star Wars: Dark Forces ve Turok 3: Shadow of Oblivion, yeniden düzenlenmiş haliyle oyunseverlerle buluşacak.

Star Wars: Dark Forces ve Turok 3 Yeniden Geliyor! Efsanevi Oyunlar Geri Dönüyor

Star Wars: Dark Forces Geri Dönüyor!

Star Wars: Dark Forces, neredeyse 30 yıl önce ilk kez oyunseverlerle buluşan birinci şahıs nişancı oyunu olarak hafızalara kazındı. Bu efsanevi oyun, modernize edilmiş bir şekilde geri dönüyor. Nightdive Studios, oyunu gençleştiren KEX Engine’i kullanarak Star Wars: Dark Forces’u güncelledi. Ayrıca oyunun yaratıcısı olan Lucasfilm Games ile iş birliği yaparak yeni soluklar getiriyor. Oyunun ilk çıktığı dönemde şirketin adı LucasArts’tı.

Yeniden düzenlenmiş sürüm, 4K 120 FPS oynanabilirlik desteği sunacak. Ayrıca ara sahneler daha modern oyunlara yakışır bir şekilde yeniden tasarlanmış olacak. Oyuncular kupalar kazanabilecek ve başarılar elde edebilecekler. Ayrıca modern konsolların kontrolcülerini desteklemesi de müjdeli bir haber. Oyun, yakın zamanda PS4, PS5, Xbox One, Series X|S, Nintendo Switch ve PC için Steam platformunda yayınlanacak. Nightdive Studios henüz kesin bir çıkış tarihi vermedi, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında duyurulması bekleniyor.

Turok 3: Shadow of Oblivion Geri Dönüyor!

Turok 3: Shadow of Oblivion da Nightdive Studios’un modernize ettiği oyunlar arasında yer alıyor. 23 yıl önce Nintendo 64 için piyasaya sürülen oyun, şimdi modern bir şekilde oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Nightdive Studios daha önce üçlemenin ilk iki oyununu da modernize ederek oyunseverlerin takdirini kazanmıştı.

Kex Engine kullanılarak modernize edilen Turok 3, 4K 120 FPS çözünürlüğü destekleyecek. Aydınlatma ve görüntüleme de iyileştirilmiş, böylece oyuncular daha etkileyici bir deneyim yaşayacaklar. Nightdive Studios, Turok 3’ün kesin çıkış tarihini henüz duyurmadı, ancak oyunu bekleyenler Steam’deki istek listelerine ekleyerek güncellemeleri takip edebilirler.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.