Stalker 2: Hearts of Chernobyl Oyunu Tanıtıldı!

Son Güncelleme Tarihi:

Aksiyon korku türünün sayılı oyunlarından biri olan 2007 yapımı Stalker oyununun devam oyunu olan Stalker 2’nin tanıtımı yapıldı.

Stalker 2: Hearts of Chernobyl Oyunu Tanıtıldı!

2007 yılında çıkan ilk oyun, çok büyük bir ilgi toplamıştı. Dönemine göre gayet başarılı bir oyun olan Stalker oyununun devamının da çıkması bekleniyordu ancak uzun süren bir bekleyiş vardı. Bu bekleyişin sonuna yaklaştığımızı belirtebiliriz. Oyunun E3 2021’de tanıtımı yapıldı ve oyunla ilgili bilgiler de paylaşıldı.

Oyunun grafiklerinde çok önemli bir ilerleme kaydedildiği ve ilk oyuna göre çok daha yüksek bir görsel kalitenin oyunda yer alacağı belirtildi. Aynı zamanda seçim bazlı bir hikaye ilerleyişinin olabileceği bilgisi direkt söylenmese de Steam sayfasında kısmen doğrulandı. Seçimlere dikkat edilmesi gerektiği bilgisinin paylaşılması ile birlikte oyunda seçim bazlı ilerleme olabileceği düşüncesi oluştu. RPG elementlerinin oyunda yer alıp almayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Oyunun çıkışından sonra ücretsiz bir güncelleme ile multiplayer modu eklenecek. Aynı zamanda oyundaki mutantlar için detaylı bir yapay zekanın hazırlandığı ve bu yapay zekaların tahmin edilemeyecek davranışlar sergileyerek oyuncuları zorlayacağı belirtildi.

Oyun 28 Nisan 2022 tarihinde çıkış yapacak. Maalesef bu yıl için bir çıkış tarihi paylaşılmasa da öbür yılın ikinci çeyreğinde oyun çıkış yapmış olacak. Oyunun Standart sürümü 345 TL, Deluxe sürümü 449 TL, Ultimate sürümü de 599 TL fiyat etiketleri ile satışa sunulacak. Bu linke tıklayarak oyunu ön siparişte satın alabilirsiniz. Oyun aynı zamanda Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarına da çıkış yapacak. Xbox Game Pass sahipleri, oyunu ilk çıktığı andan itibaren oynayabilecek.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.