Sony ve Microsoft yeni nesil oyunlarıyla "yarışacak"

Son zamanlarda herkesin aklını kurcalayan yeni nesil oyunlar, içeriden sızdırılan bazı bilgilerle aydınlanmaya başladı. STFUandPlay’in haberine göre, Microsoft ve Sony gibi dünyaca ünlü şirketlerin yeni yarış oyunları açığa çıktı!

Activision’ın Bizzare’ı kapatmasının ardından, Evolution Studios, daha önce Blur ve Project Gotham Racing oyunlarının “lead designerı” Ged Talbot ile birlikte birkaç eski Bizarre üyesini de kendi bünyesinde barındırmaya başladı. Bunun yanı sıra, Sony’nin bünyesindeki en eski oyun stüdyolarından birisi olan ve Evolution Studios’ın sahibi olan Studio Liverpool’un da Sony PlayStation 4’e yeni nesil bir yarış oyunu yapmak için çalışmalara başladığı, gelen duyumlar arasında. Söylentilere göre; bu oyun PGR’a benzeyecek. Tabii işin başında Blur ve PGR oyunlarının yaratıcısı Ged Talbot bulununca, ortaya çıkacak oyunun ne kadar iyi olabileceğini az çok tahmin edebiliriz.

Bu haberlerden sonra, gelecekte bizleri nelerin beklediği hala gizemi koruyor. Sony’nin PlayStation 4 için 20 Şubat’ta düzenleyeceği etkinlikte her şeyin su üstüne çıkması bekleniyor.

Microsoft cephesinde ise, eski Bizzare üyeleri ile Criterion tarafından oluşturulmuş olan Lucid Games, Xbox 720 için PGR5 üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Lucid Games, PGR’ın kodlarına sahip olmasının avantajıyla, şu anda oyunu yeni Xbox’a uyarlamaya çalışıyor.

Gelen haberlerde bir de şok etkisi yaratacak detaylar var, bu akşam Sony ve Microsoft’un yeni oyunlarıyla ilgili açıklama yapması mümkün! Sony ile Microsoft’un bu yeni oyunlarını duyurması halinde, anında sizlerle paylaşacağız, GameXNow’ı takipte kalın!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!