Samsung’dan Hindistan’da Dünyanın En Büyük Telefon Fabrikası

Son Güncelleme Tarihi:

Hindistan‘ın üreticileri kendine çekme çabası meyvelerini vermeye başladı. Samsung, dünyanın en büyük telefon üretim fabrikasını Hindistan’da açtı.

Samsung Hindistan Pazarında Daha Etkili Olmayı Hedefliyor

Samsung dünyanın en büyük telefon üretim tesisini Güney Kore Başkanı Moon Jae-in ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi katılımı ile açtı. Delhi‘nin Noida şehrinde açılan fabrikada yılda 120 milyona kadar akıllı telefon üretimi planlanıyor. Tesisde 100 dolar ve aşağısı fiyatlara satılan telefonların yanı sıra Galaxy S9’da üretecek.

Hindistan’da yaklaşık olarak akıllı telefon kullanıcısı sayısı 400 milyon bu da ne kadar büyük bir pazara sahip olduğunun göstergesi. Nüfusun 1.3 milyar olduğu düşünülürse potansiyel kullanıcı sayısının ne kadar fazla olduğu ortaya çıkıyor. Samsung, Xiaomi ile birlikte Hindistan’ın en güçlü telefon satıcısı durumunda fakat üretimin ülke içine taşınması ile rekabetin artması kaçınılmaz. Hindistan Başbakanı Narendra Modi “Hindistan’da Yap” stratejisi ile ithal edilen ürünlere %20’lik bir vergi uygulama kararı aldı. Bu vergiden üretimi Hindistan içine taşıyan Samsung ve Xiaomi gibi firmalar daha az etkilenecek akıllı telefon pazarının üst noktalarında rekabet eden Apple bile Hindistan içinde telefon üretimine başlamış durumda.

Hindistan gibi büyük bir pazarın varlığı, bu pazardan pay alma çabası ile Samsung gibi büyük bir akıllı telefon üreticisi şirketin Hindistan’da dünyanın en büyük telefon üretim tesisini açması rekabetin ne kadar üst düzey olduğunun en büyük göstergesi.

League of Legends Yükselme Ligi Başlıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!