Riot Games’ten yeni sunucu!

Son Güncelleme Tarihi:

E-spor alanında son zamanlarda rakipsiz olarak görülen League of Legends anlaşılan o ki bununla yetinmek istemiyor. Rakipsiz zirvede olduğunun bilincinde olmakla birlikte, arayı daha da açmak isteyen Riot Games son günlerde çalışmalarına iyice hız verdi. Riot Games’in League of Legends üzerinde çok çalıştığı ve son birkaç haftada sürekli yeni kostümleri ve şampiyonları oyuna dahil ettiği oyuncuların gözünden kaçmıyor.

Bu gelişmelerin yanında sunucu sayıları ve kapasiteleri ile de geliştirme çalışmaları yapan Riot Games’ten bu konuyla ilgili önemli bir haber geldi. Riot Games yeni bir kıtaya adımını atıyor. League of Legends bildiğimiz gibi Türkiye, Rusya, Kuzey Amerika, Batı Avrupa, Doğu Avrupa ve Brezilya sunucularına sahipti. Riot Games’in bayrağı bu sefer ise Avustralya’da dalgalanacak. Avustralya’da yeni sunucunun açılmasıyla birlikte Riot Games, Avustralya’lı oyuncuları hem rahatlatıyor, hem de onların oyuna olan ilgisini artırıyor.

Avustralya sunucusuna olan ilgiyi artırmak için de oldukça mantıklı bir politika izlenmiş. Başka bir sunucudan Avustralya sunucusuna geçenler %100 IP ve XP bonusu ile oyuna başlıyor. Elbette ki bu kısa bir zaman için geçerli olacak. Bakalım Riot Games’in sıradaki adımı ne olacak?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!