"PS4, Xbox One'dan %66 oranında daha fazla sattı"

Son Güncelleme Tarihi:

Wedbush ile oyun, teknoloji; elektronik sektörlerine yönelik önemli yorumlamalar ve dikkat çekici istatistiklerden söz eden Michael Pachter, kısa bir süre önce geçtiğimiz ayın PlayStation 4 ve Xbox One satışlarını karılaştırdığını dile getirdi. Geçtiğimiz ay boyunca yeni yeni dünya pazarına ilerleyen konsollar arasında, PS4’ün üstünlüğünden bahseden Pachter, PS4’ün Xbox One’a göre %66 gibi bir oranla daha fazla sattığını dile getirdi.

PlayStation 4 geçtiğimiz ay boyunca 1.25 milyon kez satış yaparak büyük bir başarıya imza atarken, Xbox One 750,000’lik bir sayı ile PlayStation 4’ün %66 oranında gerisinde kaldı.

Şüphesiz bu konsolların satışlarında, çıktıkları tarihlerin de büyük ölçüde pay sahibi olduğunu söyleyebiliriz. 15 Kasım’da oyunseverlerin karşısına çıkan PlayStation 4, 22 Kasım’da raflarda yerini almaya başlayan Xbox One’dan tam sekiz gün önce piyasaya sürülmüştü. Bu sekiz gün içerisinde konsollar arasında gelir farklılıkları olacağını tahmin edebiliriz.

İlerleyen tarihlerde PlayStation 4 ile Xbox One arasındaki farkın ne yönde ilerleyeceğini bilemeyiz belki ama PlayStation 4’ün rakibini neredeyse ikiye katlaması oyun arenasının medya kısmında büyük yer tuttu diyebiliriz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!