Power League Gaming’den Abu Dabi’de CS:GO Turnuvası

Power League Gaming tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Abu Dabi şehrinde 12-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan CS:GO turnuvasının ödül havuzu 100 bin $ olacak.

Power League Gaming Abu Dabi CS:GO Turnuvası İlk Davetlisi G2 Esports

PLG Grand Slam Counter Strike: Global Offensive Turnuvası 16 takımdan oluşacak. 8 takım davet yoluyla turnuvaya direkt katılım gerçekleştirecek. Geri kalan 8 takım FACEIT turnuva platformunda 26 Ekim-17 Kasın tarihleri arasında bölgesel elemelerden geçerek turnuvaya dahil olacak. 100 bin $ ödüllü turnuva Orta Doğu turnuva organizatörü Power League Gaming tarafından gerçekleştirilecek. PLG Operasyon Müdürü Abdullah Al-Ghafari turnuva hakkında “PLG Grand Slam olarak çıkış arayan takımlara bir fırsat sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz dünya standartlarında bir etkinlik sunmaktan çok yüksek kalite odaklı, oyuncuların, takımların ve izleyicilerin zevk aldığı bir turnuva düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

Turnuvanın gerçekleşeceği şehir Abu Dabi

Orta Doğu yavaş yavaş espor organizasyonlarının çekim noktası haline gelmeye başlıyor. Bu sene içinde genişleme planlarına Mısır, Suudi Arabistan ve Dubai’yi ekleyen Insomnia Gaming Festival bu bölgeler için etkinlik planları yaptı. Japan Espors Union (JeSU) Suudi Arabistan ile gerçekleştirdiği görüşmeler ile bu bölgede esporun gelişmesine destek verecek. Fnatic ise bir süre önce marka değerini bu bölgeye yaymak amacı ile Good Game Management ile işbirliği yaptığını açıklamıştı.

Fortnite 6.10 Güncellemesi, Yeni Araç Ve Turnuvalar!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!