PlayStation 4'ün fiyatı belli mi?

Son Güncelleme Tarihi:

Hatırlarsanız Sony’nin sosyal medya müdürü Sid Shuman’ın blog sayfasına eklediği video bomba etkisi yaratmıştı. Daha önce de paylaşmış olduğumuz video içerisinde sadece PlayStation markasının simgeleri kullanılırken, herhangi bir oyuna dair ipucu verilmemişti (videoyu buradan izleyebilirsiniz). Şimdi ise bütün gözler 20 Şubat’ta gerçekleşecek olan etkinliğe çevrilmiş durumda. Sony’nin canlı yayınlayacağı etkinlikte, nelerin açıklanacağı merak konusu. Şu anda tek bilinen ise, etkinlik temasının tamamen “PlayStation’ın Geleceği” üzerine olacağı.

20 Şubat’ta PS4’ü açıklaması beklenen Sony, hiçbir teknik detayı bizimle paylaşmasa da, Japonya’nın dünyaca ünlü gazetesi olan Asahi Shimbun, PlayStation 4’ün fiyatı ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar herhangi bir resmiyete sahip değil, ancak raporlara göre, PlayStation 4′ün fiyatı 40.000 Japon yeni olacak (40.000 yen; Amerika’da 428 dolar, Avrupa’da ise 317 euro’ya denk geliyor).

Bununla birlikte yeni nesil konsolun, Gaikai’nin bulut bazlı sistemi ile birlikte geleceğini söyleyen Asahi Shimbun,  PS4’ün bu yıl içerisinde Amerika ve Japonya’da piyasaya çıkacağını da belirtti.

Bu açıklamaların hiçbir resmiyete sahip olmadığını tekrar hatırlatalım, ancak Asahi Shimbun’un, Japonya’daki önemli haber kaynaklarından biri olduğunu da belirtelim.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!