PlayStation 4 duyurusu için sayılı günler mi kaldı?

[quote]Her şey Destination PlayStation söylentisiyle başladı.[/quote]

Sony, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yapmıştı. Bu duyuru Sony’nin Şubat’ta yapacağı Destination PlayStation etkinliği ile ilgiliydi. Bu etkinlik için basına açık davette bulunulmuş ve bu açıklama ile akıllada pek çok soru oluşmuştu. Bunlardan en önemlisi ise; tabii ki“PlayStation 4 mü geliyor?” sorusuydu.

25 – 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak Destination PlayStation adlı etkinliğin yeri ise Arizona – Scottsdale olarak belirtildi. Gerçekten de Destination PlayStation daveti, hakkında oldukça çok konuşulan PlayStation 4 için resmi duyuruyu beraberinde getirebilir!  İddialara göre PS4, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Bu söylenti doğru ise, yakınlarda PS4 için duyuru yapılması da oldukça doğal olacaktır. Ayrıca olaya şu yönden de bakabiliriz. E3 2013‘te yapılması beklenen Xbox 720 lansmanının etkisini azaltmak için, Sony erkenden yol almak istiyor olabilir. Bunun için en uygun zaman ve yer de Destination PlayStation etkinliği olacaktır.

PlayStation 4 için “Yok artık!” dedirten özellikler olacak mı?

Akıllarımız bu bilgilerle bile iyice karışmış haldeyken, İngiliz Expert Reviews’ın iddialarıyla adeta yer yerinden oynadı. İddialara göre; PlayStation 4 kesinlike 25 Şubat tarihindeki Destination PlayStation etkinliğinde duyurulacak. Ancak bu tüm detayları içeren bir lansman olmayacak. Etkinliğin içeriği ağırlıklı olarak PlayStation 3 ve Vita oyunları üzerine olacak. Fakat bu etkinlikte, PlayStation 4’ün ilk resmi duyurusu da yapılacak. PS 4 için tüm detaylar verilmeyecek, sadece PS4’ün çalışmaları ve yaklaşık çıkış tarihi açıklanacak.

[quote]Şimdi sırada teknik özelliklerle ilgili söylentiler var![/quote]

İlk dedikodulara göre Playstation 4, AMD A10 destekli bir işlemciye sahip olacak. Ayrıca PS4, Playstation 3’ün birkaç katı kadar RAM’e sahip olacak. Konuyla alakalı son dedikodu ise PS4’ün 1080p’nin ötesinde 4K çözünürlük desteği verecek olması.

Gerçekten bu söylentiler başımızı bir hayli döndürdü. Sabırsızlıkla 25 Şubat’ı bekliyor ve büyük haberi duymayı umuyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!