Oyunlar artık daha gerçek!

Son Güncelleme Tarihi:

Dijital eğlence sektöründe gelişen teknoloji ile kendini aşan grafikler ve animasyonlar, bizlere görsel şölen sunmaya devam edecek. Bir oyunda en önemli etmenlerden bir tanesi, yapımın senaryosu olarak adlandırılabilir. O senaryoya ve duygusallığa uygun surat ve mimik hareketleri, oyuncuları fazlasıyla etkiler.

Yeni nesil konsolların duyurulmasından sonra tekrar atağa geçen PC teknolojileri, geçtiğimiz günlerde bir karşılaşma ile yine gün yüzüne çıktı. PlayStation 4’ün yüz modelleme ve mimik fiziklerinin demo’su ile Nvidia’nın face works videosu yayınlandı.

İki karşılaştırma arasında yorum yapmak çok zor. Zira birbiriyle rakip bu iki teknolojinin gerçekten de iyi işler ortaya çıkardığını görebiliyoruz. Büyük otoriteler ise ilk çıkan yüz ve mimik demo’larının birbirleriyle kıyaslanmasının doğru olmadığını savunuyor. Çünkü fark edeceğiniz üzere PlayStation 4’ün kullandığı model yaşlı. Nvidia’nın face works videosunda bizlere gösterdiği model ise daha genç. Kaplama bakımından bu iki demo arasında farklılıklar çok fazla. Yeni nesil konsollar çıktığı zaman bu gelişen teknolojiler sadece bir başlangıç olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!