OSVR Geliştirici Fonu, 15 Yeni VR Oyununa Yeşil Işık Yaktı

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyanın en büyük açık kaynaklı sanal gerçeklik kurulu olan OSVR’ın (Open Source Virtual Reality) kurucu ortağı Razer, 15 yeni oyunun OSVR ekosisteminde yayınlanmak üzere hazır olduğunu duyurdu. Yeni oyunlar, geçtiğimiz günlerde duyurulan OSVR Geliştirici Fonu’ndan (OSVR Developer Fund) destek ve pay almak isteyen adayların yaptığı yüzlerce başvuru arasından seçildi. Söz konusu fon, 5 milyon dolarlık yatırımı geliştirici topluluğuna açan ve VR içeriğini evrensel bir şekilde ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan bir içerik ivmelendirme programı. Fon, CDF Starfighter, PolyRunner gibi birçok oyunu, OSVR ekosistemindeki tüm VR cihazlarına uyumlu hale gelmeleri için destekliyor.

OSVR 2

Razer’da OSVR Lead olarak görev alan Christopher Mitchell şunları söylüyor:

“OSVR Geliştirici Fonu’na yapılan çok sayıda başvuru, açık bir ekosistemin VR geliştiricileri için ne kadar önemli olduğunun bir işareti. Şu anda teşvik edip büyüttüğümüz ilk evre başarısından ilham almış daha fazla heyecan verici inovasyonu dört gözle bekliyoruz.”

İkinci bir daha geniş yayın listesi şu anda yeşil ışık aşamasında ve önümüzdeki günlerde bunların da duyurusu yapılacak. Tüm bu oyunlar, platformda halihazırda bulunan Elite: Dangerous ve Project CARS gibi oyunların da olduğu oyun kütüphanesine katılacak ve SteamVR desteğine sahip olacaklar. Platformda oyunlar dışında WebVR ve çeşitli medya oynatıcılar gibi başka içerikler de bulunuyor.

Hazır Oyunlar:

Descent: Underground – Descendent Studios

Radial-G: Racing Revolved – Tammeka Games

PolyRunner – Lucid Sight

2016 içinde yayınlanacaklar:

Abduction – Red Iron Labs – 31 Ekim 2016

 

Redout – 34BigThings; Eylül 2016

 

The Brookhaven Experiement – Phosphor Games, Q4 2016

 

Alice VR – Carbon Studios; Ekim 2016

 

A-10 – Futuretown; Q4 2016

 

CDF Starfighter – Mad About Games Studios Ltd.; Eylül 2016

2017 / TBA:

Limb – Interdiction Studios; Q4, 2017
Theme Park Studio – Pantera Game Studio; TBA
Infinite – Project: Gateway VR Studios GmbH; TBA
The Hum: Abduction – Totwise Studios; TBA

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!