One Piece – En Unutulmaz Sözler

One Piece, belki de karakter kadrosu bakımından en kalabalık anime olabilir. Dünya hükumeti, denizciler, amiraller, krallar, eski çağın korsanları, savaş lordları ve musibet nesil derken pek çok güçlü ve karizmatik karakterle karşılaştık anime boyunca. Şimdi size bu karakterlerin ettikleri etkileyici sözlerden ufak bir derleme sunacağız. İyi seyirler…

10) Nico Robin, Monkey D Luffy – Enies Lobby,

Küçük bir kız iken vatanı gözlerinin önünde yok edilen, ailesi ve dostları öldürülen ve ömrü boyunca denizcilerden kaçan Robin, sonunda arkadaşım diyebileceği birilerini buluyor ve tekrar gülmeyi öğreniyor fakat düşmanları ne olursa olsun onu yok etmekte kararlı ve düşman çok güçlü… Hayatı kaçarak yaşamak istemeyen Robin, kendisini çok sevdiği tayfaya feda etmeye hazırlanıyor ama Luffy, ne olursa olsun ondan vazgeçmiyor:

Luffy: Rooobiiiin! Seni geri götürmeye geldim! Sen benim yoldaşımsın, ama hala senin ağzından duymadım! YAŞAMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLE!

Robin: Bunu söylemenin yasak olduğuna inanmıştım… Ama… Eğer, gerçekten ne istediğimi söylemeye izin varsa, o zaman… YAŞAMAK İSTİYORUM! BENİ DE YANINDA DENİZE GÖTÜR!

 

 
Dragon’un devrim ordusu bir ülkeyi daha ele geçirmiştir. Karargâhta, Luffy’nin yeni aranan posterini gören Dragon, balkona çıkıp, her zamanki gibi yüzünü doğuya dönerek oğluna şu sözlerle seslenmiştir:9) Monkey D. Dragon – Vertigo,

“ Kendi fikirlerine göre yaşa, Luffy. Çağın aniden her şeyi belirlediği zamanlardayız. Dünyayı sorgula !! Karşılaşacağımız gün elbette gelecek ”

 

 

8) Karasakal – Mock Town,

Luffy ve Zoro Gökyüzü Adasına gitmek istediklerini ve nasıl gideceklerini sorduklarında barda aşağılanırlar ve dövülerek dışarı atılırlar. Luffy, hayal kuramayan insanlara dövüşmeyi bile layık görmez. Kapıdan çıktıklarında Karasakal şu efsane sözleri ifade eder:

 “ Şu bahsettikleri yeniçağ, tam bir saçmalık! Korsanların hayal kurdukları dönem kapandı ha? Haa? İnsanların rüyaları asla bitmez !! Bırak gülsünler. Zirveye giden yolda, sadece yumruklarınla kazanamayacağın savaşlar vardır!“

 .


7) Roronoa Zoro – Punk Hazard,
Kadınları zayıf oldukları için rakip olarak görmeyen ve onlarla dövüşmeyen Zoro, bunu fark ederek kendisini yenemeyeceğini anladığı halde ondan kaçmayan Harpy’e şöyle seslenmiştir:

“ Beni gerçekten küçümsedin, kar kadın. Beni yenemeyeceğini anladığında kaçıp gitmeliydin. Tabii ki kesmek istemediğim şeyler var ama hiç daha önce asla ısırmayacağına emin olduğun bir vahşi hayvanla karşılaştın mı? Çünkü ben karşılaşmadım ”


6) Doflamingo – Marineford,
Beyazsakal ortaya çıkmış ve Ace idam sehpasında… Büyük savaş sürerken her tarafta güçlü insanlar birer birer düşüyor ve bu sırada Donquixote Doflamingo bu savaş ve sonrası için şu efsane sözleri ediyor:

 “Korsanlar şeytan ve denizciler melek mi? Bu fikirler dalgalar kadar sık değişiyor. Barışı hiç bilmeyen çocukların, savaşı hiç bilmeyen çocuklardan farklı değerleri vardır! Kötü kavramına, zirvede duranlar karar verebilir. Burası dönüm noktası… Adalet galip gelecek mi diyorsunuz? Elbette galip gelecek ÇÜNKÜ KAZANANLAR ADALET OLACAK! “

 


5) Roronoa Zoro – Water7,

Luffy’ye karşı gelerek ona meydan okuyan ve tayfaya ihanet eden Usopp, daha sonra bu yaptığına pişman olarak geri dönmenin yollarını arar. Bunu duyan Luffy, onu geri getirmeye gideceğini söyler ki o anda animenin en büyüleyici anlarından birisi yaşanır. Kaptanının yolunu kesen Zoro’nun ağzından şu sözler dökülür:

“ Onu geri getirmeyi deneyecek olanı asla affetmeyeceğim! Ne olduğunun önemi yok, mütevazı davranması gereken sen değilsin, Luffy. Geri dönerek yalvarmadığı müddetçe onu kabul etmeyeceğim! Neden kavga ettiklerinin ve kimin haklı olduğunun bir önemi yok! Eğer erkek erkeğe bir dövüş talep ettiysen, bu dövüşün sonuçlarına katlanmak zorundasın! Aptal da olsa bu adam benim kaptanım! Bu adama saygı duymayan birisi olmadan tayfa çok daha iyi olur. KAPTANINA SAYGISINI KAYBETMİŞ BİR TAYFA DAĞILMAYA MAHKÛMDUR! BU YAPTIĞIMIZ BASİT BİR KORSANCILIK OYUNU DEĞİL! “

 

 

4) Dr. Hillukuk, Drum Island,

Ölmesi için kurulmuş tuzağa giren dr. Hilukuk’un bunu fark ettikten sonra ağzından dökülen ilk sözler, çok şükür, burada hasta kimse yokmuş olur… Zaten ölümcül bir hastalığa yakalanmış olan doktor, onu tedavi edebileceğini düşünen Chopper tarafından yanlışlıkla hazırlanan zehirli çorbayı bile bile içer. Ateş emri veren krala zahmet etme, beni öldüremezsin der ve ona hayatının dersini verir. Ağzından şu efsane sözler dökülür:

“ Hey, sence insanlar ne zaman ölür? Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı? HAYIR! Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı? HAYIR!! Zehirli bir mantardan yapılma çorba içtiklerinde mi? HAYIR!!! Unutuldukları zaman…”

 

.

3) Gol D. Roger, Yeni Dünya,

Korsanlar Kralı Gol D. Roger, henüz Grand Line’ı fethetmemiş ve korsanlar kralı olamamışken dünyanın en büyük ve en güçlü korsan filosuna karşı. Üstelik bu filonun kaptanı çağın zirvesinde olduğuna inanılan üç kişiden birisi olan Altın Aslan Shiki… Durum umutsuz görünürken tek gemisiyle düşmanın karşısında duran Roger, karakterini ortaya koyuyor. Onu emrine alıp sağ kolu yapmak isteyen Shiki’ye şu cevabı veriyor:

“ Hiçbir şeyi fethetmekle ilgilenmiyorum Shiki ! Eğer özgürce yaşayamıyorsan korsan olmakta hiçbir amaç yoktur. Ne kadar zorlarsan zorla teklifini reddediyorum! “

“ Diğer bir ifadeyle beni hemen burada öldür diyorsun yani ha Roger ?” diyen Shiki’ye verilen cevap efsanedir. Bu nasıl bir özgüven ve nasıl bir cesarettir Roger ?…

“ Hayır! Her birinizi tek tek ezeceğim diyorum!

 


2 ) Roronoa Zoro , Sabaody,

Bütün tayfa savaş lordu Gecko Moria ile savaşmış ve ağır hasar almış vaziyetteyken karşılarına, onların başı için gönderilmiş bir başka Savaş Lordu çıkar. Rakip Zalim Kuma’dır. Bütün tayfayı tek bir hamlede saf dışı bırakır Kuma… Kaptan çoktan baygın düşmüş vaziyetteyken birden bir kılıç sesi duyulur. Aslanın şarkısı… Kuma acıyı fark ettiğinde Zoro kılıcı kınına sokmaktadır. Fakat yeterli olmaz. Durum çaresiz görünürken Kuma, tayfayı affettiğini fakat kaptanın başını alacağını söyler. Karşısına geçen Zoro animeyi izleyen herkesin tüylerini ürpertir:

 

“Tamam, bir baş almana izin vereceğim! Ancak Luffy’nin yerine benim başımı al! Şu anda başımın pek bir değeri olmayabilir ama bu er ya da geç dünyanın bir numaralı kılıç ustası olacak kişinin kafası! Kesinlikle yeterli olmalı!”

“Bu büyük hayaline rağmen o adamın yerini almak ve ölüme yaklaşmak mı istiyorsun?”

“Bundan başka tayfayı kurtarmak için bir yol göremiyorum. Kaptanını bile koruyamıyorsan amacının bir değeri yoktur! Luffy korsanlar kralı olacak kişi!”

 

.

1 )Monkey D. Luffy, Sabaody,

 

Luffy ve tayfası yeni dünyaya girebilmek için gemilerini kaplatmak ister. Sabaody’de Reyleigh ile karşılaşırlar. Roger’in ilk arkadaşı olan Kara Kral, Roger ile birlikte yeni dünyayı fethetmiş ve One Piece hazinesini elde etmiştir. Merakla sorulan sorular arasında Usopp’un sorduğu soruya Luffy’nin verdiği tepki odadaki herkesi titretmeye yetiyor:

 

“(Usopp Rayleigh’e)

-Heey, yaşlı adam! Ben de bir şey sormak istiyorum! Efsanevi hazine One Piece… gerçekten…

(Luffy Usopp’a)

Ussooooppppp!!!!!! Hazinenin nerede olduğunu duymak istemiyorum! Hazine var mı, yok mu onu bile bilmek istemiyorum! Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum ama herkes kendi öğrenmek için denize açılıyor! Amca bize bir şey anlatsaydı, Korsanlar Kralı olmaktan vazgeçerdim! Öyle sıkıcı bir maceramız olacaksa, BEN YOKUM!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!