Olay Dizi Lucifer’ın İlk Fragmanı Yayınlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer ve Warner Bros’un üstlendiği; FOX TV’nin yayın haklarını aldığı, duyurulduğu günden beri olay olan DC-Comic dizisi Lucifer’ın ilk fragmanı yayınlandı!

FOX TV tarafından 2016 yayın yılına yetiştirilen dizinin duyurulmasından kısa bir süre sonra Amerika’da anne ve babalar ayaklanmış, hatta imza kampanyası bile başlatmışlardı. Öyle ki anne ve babaların endişesi, bu dizinin Lucifer’ı (bildiğimiz şeytanı) iyi birisi gibi gösterip, çocuklarının akıllarının bulanması yönündeydi. Bu kampanya gün geçtikçe büyümüş ve 100,000’e yakın imzaya ulaşılmıştı. Herkes bir açıklama bekliyorken ne yapımcı firma Warner Bros, ne de FOX TV bir açıklama yapmamış ve sessizliğini korumuştu ki yeni yapılan açıklamaya göre proje olduğu gibi devam ediyor.

Yapımcı firma Warner Bros yaptığı yazılı açıklamada:

Lucifer adlı televizyon dizisi projemiz devam etmektedir. Ayrıca çekimler, planlanan günlere göre aralıksız sürmektedir.

Hemen ardından ise FOX TV ekranlarında Lucifer’ın ilk tanıtım fragmanı yayınlanmaya başladı. Bu durum karşısında anne-babalar ve dini dernekleri şaşkına uğratan FOX TV ve Warner Bros, belli oluyor ki gelecek tepkilere hazırlıklılar; zaten en başından beri bunu göze alarak bu yola çıktılar. Amerika’da Katolik bir dernek tarafından yapılan açıklamada ise bu projenin durdurulması için gereken her şeyi yapacaklarını ve gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceklerini belirtti.

Dizinin ana konusu: Cehennemden sıkılan Şeytan, bir insan kılığına girerek Los Angeles’a gelir ve burada bir gece kulübü açarak milyarder bir çapkın olur. Şans eseri günün birinde bazı çeteler tarafından mermiye dizilen Şeytan tabii ki ölmez ancak FBI’ın dikkatini çekmekten de kaçamaz. Onu kurşuna dizen çeteyi araştırırken birden FBI ile çalışmaya başladığını ve insanların katillerini yakalamaya yardım ettiğini fark eder. Ancak cehennemi emanet ettiği  Amenadiel ise onun cehenneme geri dönmesi gerektiğini çünkü cehennemde ki ruhların ayaklanarak yeryüzüne çıkmak istediklerini söyler. Ama şeytanın milyarder hayatını bırakmaya pek gönlü yoktur.

FOX TV ekranlarında yeni dönmeye başlayan fragmanı buradan izleyebilirsiniz;

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=X4bF_quwNtw]

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Onur Güner

eSpor'a gönül vermiş bir Beşiktaş sevdalısı genç.