Nintendo Switch’in En Çok Satan 10 Oyunu Açıklandı: İşte Sıralama

Nintendo, uzun süredir merakla beklenen bilgileri paylaştı! Konsol dünyasının sevilen ismi Nintendo Switch’in en çok satan 10 oyununu açıkladı. Konsolun 2017 yılındaki piyasaya sürülmesinden bu yana geçen zaman içinde, hangi oyunların kullanıcılar tarafından en çok tercih edildiği sonunda netlik kazandı.

Konsol dünyasında devrim yaratan Nintendo Switch, çıkışının ardından büyük bir ilgi görmüş ve o tarihten itibaren oyun dünyasının kalbinde yer almıştı. Başarılarına bir yenisini daha ekleyen Nintendo, kendi mali raporlarıyla en çok satan Switch oyunlarını paylaştı. Listenin zirvesinde hangi oyunların yer aldığına göz atalım.

 

İşte En Çok Satan Nintendo Switch Oyunları

Nintendo Switch'in En Çok Satan 10 Oyunu Açıklandı: İşte Sıralama

1. Mario Kart 8 Deluxe – 55.46 milyon satış
2. Animal Crossing: New Horizons – 42.79 milyon satış
3. Super Smash Bros. Ultimate – 31.77 milyon satış
4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 30.65 milyon satış
5. Super Mario Odyssey – 26.44 milyon satış
6. Pokemon Sword and Shield – 25.92 milyon satış
7. Pokemon Scarlet and Violet – 22.66 milyon satış
8. Super Mario Party – 19.39 milyon satış
9. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – 18.51 milyon satış
10. New Super Mario Bros. U Deluxe – 16.17 milyon satış

Bu liste, hem Nintendo’nun yaratıcılığını hem de oyunseverlerin tercihlerini yansıtıyor. Mario Kart 8 Deluxe’in zirvede yer alması, klasikleşmiş bir serinin hala ne kadar popüler olduğunu gösteriyor. Animal Crossing: New Horizons’un yüksek sıralarda olması ise bu oyunun evrenine duyulan ilginin ne kadar büyük olduğunun bir kanıtı.

Önümüzdeki yıllarda da, Nintendo Switch konsolunun kütüphanesi büyümeye ve yeni oyunlarla zenginleşmeye devam edecek gibi görünüyor. Nintendo’nun yaratıcılığı ve oyun dünyasına getirdiği yenilikler, kullanıcılarına eşsiz deneyimler sunmaya devam edecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.