Nintendo Labo İle Kartonlara Yön Verin!

Nintendo Labo, bizlere oyun oynamanın ötesinde, oyunları hissetmemiz ve yaşamamız için geliştirilmiş bir karton karmaşası!

Nintento’nun yeni projesi olan Nintendo Labo, Switch teknolojisini daha ötelere taşıyarak karton parçalarını birer sanat eserine, birer mühendislik harikasına çeviriyor. Nintendo Switch için tasarlanmış olan Labo, kendimizi ‘Gerçekten’ oyunun içinde hissetmemiz için sadece birkaç kartonun yettiğini anlatıyor. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkmış olan VR oyunculuk eşyalarına nazaran Nintendo Labo, sanki teknoloji bizim neyimize der gibi oyunu kartonlara taşıyor. Evet, kartonlardan bu kadar çok bahsetmemizin nedeni, bu muhteşemliği sadece kartonlar ile inşa etmelerinden. Şu anlık sadece 6-12 yaş arasına hitap eden Labo’nun üst yaş grupları için çıkacağı günü iple çekmekteyiz.

Nintendo-Switch-Labo-Toy-Cons-Cardboard-Accessories-image-1

Nintendo Labo 20 Nisan’da bizler ile buluşacak!

20 Nisan 2018’de piyasaya sürülecek olan Nintendo Labo’nun tanıtım ve ilk bakış videosu 17 Ocak’ta Youtube’a koyuldu. İki farklı paket olan Nintendo Labo’nun ilk paketi olan Variety Kit 70 dolara (266 TL) satışa sunulacak. Variety Kit’in içerisinde olta, piyano, ev ,RC yarış arabası ve Motorsiklet materyalleri bulunacak.

İkinci paket olan Robot Kit ise sadece bedenimize takılabilir robot materyalleri içerecek ve 80 dolar (305 TL) fiyat ile satışa sunulacak. Ayrıca kartonları boyamayı ve çeşitlendirmeyi sevenler için Customization Set, sadece 10 dolara (38 TL) satışa sunulacak ve içerisinde iki adet Harf Tabakası, bir adet renkli bant, bir adet Nintendo Labo yazısı bulunan kahverengi bant, çeşitli karakterlerin ve şekillerin stickerlarının bulunduğu iki farklı tabaka bulunacak.

 

Bunun sadece başlangıç olduğunu ve gelişeceği belirtilen projenin, San Francisco ve New York City yakınlarında üç saat kadar sürecek bir atölye etkinliği de yakında gerçekleştirilecek. Etkinlik detayları için buraya bakabilirsiniz. Setleri ön satıştan satın almak ve / veya Nintendo Labo ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz Nintendo’nun sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

LEAGUE OF LEGENDS ŞAMPİYONLUK LİGİ BAŞLIYOR!

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!