Naughty Dog Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor!

Son Güncelleme Tarihi:

The Last Of Us ve Uncharted serileri ile tanınan Naughty Dog firması, yeni bir oyun üzerinde çalıştığını resmen doğruladı.

Naughty Dog Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor!

Naughty Dog’un cephesinden bizzat bu konuyla alakalı bir açıklama gelmese de, şirketin verdiği bir iş ilanı ile resmi olarak şirketin yeni bir oyun üzerinde çalıştığı doğrulandı:

Şirketin resmi iş ilanı hesabı olan Naughty Dog Jobs hesabında, açıklamanın şirketin yeni oyun projesini ele verdiği anlaşılıyor. “Studio’s First Standalone Multiplayer Game” ibaresinden de anlaşılacağı gibi şirket ilk multiplayer projesini çıkarmak için hazırlıklara başlamış. Bu açıklamayla birlikte şirketin yeni projesinin çok oyunculu bir oyun olduğu da doğrulanmış oldu.

Standalone kelimesinin kullanılması ise dikkat çekti. Pek çok kişi The Last Of Us 2’ye DLC olarak bir oyun modunun geleceğini düşünüyordu ve bazı sızıntılar da bunu destekler nitelikteydi. Bazı iş ilanlarında da multiplayer oyun geliştirme tecrübesinin arandığı yazılım mühendislerine ihtiyaç duyulduğu belirtilmişti. Muhtemelen bu oyun için de bir çok oyunculu modun geliştirilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Fakat yeni iş ilanında yer alan projenin ayrı bir multiplayer oyunu olarak çıkış yapacağının belirtilmesinden sonra, yeni oyunun herhangi bir Naughty Dog evreninde geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.

Tamamen farklı yeni bir oyun evreninin oluşturuluyor olması da ihtimal dahilinde olmakla birlikte The Last Of Us ve Uncharted gibi oyun serilerinin evreninde geçen bir oyun olması da aynı şekilde ihtimal dahilinde. Yine de eğer The Last Of Us 2 için bir çok oyunculu mod yapılıyorsa, bu evrende geçen bir çok oyunculu oyunu ayrı bir şekilde geliştirmek çok mantıklı bir hareket olmayabilir. The Last Of Us 2’nin çok oyunculu modunun başlangıçta gelmeyeceği söylenmişti ancak hiç çıkış yapmayacağına dair de bir bilgi paylaşılmadı. Bazı iş ilanlarından yola çıkarak, bu oyuna bir çok oyunculu modun getirileceği söylentileri ortaya çıkmıştı.

Proje hakkında detaylı bir bilgi paylaşılmasa da sinematik içeriklerin yüksek olduğu bir çok oyunculu oyun olduğu tahmin ediliyor. Oyun hakkındaki en güncel haberleri sizlerle mutlaka paylaşıyor olacağız.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.