Naruto’nun Yazarı Kishimoto Bilim Kurguya Geçmeyi Düşünüyor!

Kadokawa basımı Entermix eğlence magazininin yeni sayısında Naruto‘nun yapımcısı Masashi Kishimoto ile bir röportaj bulunmakta. Yapılan röportajda Kishimoto, bir sonraki eseri için olan fikirlerinden bassetti:

Bir sonraki eserimde neler yazacağıma çoktan karar verdim. Bilim kurgu türünde bir eser yazmayı düşünüyorum. Karakter tasarımlarını tamamladım bile. Ana karakterin manga tarihinde görülmemiş bir tarzda olduğunu düşünüyorum, ve bunu söyleyen ben olduğum için, karakteri gayet iyi yarattığımı düşünüyorum.

Ne yazmak istediğim ile okurların benim eserlerimi okurken neler beklediği arasındaki fark hakkında bir daha düşünmek istiyorum. Naruto ve bazı diğer one-shot serileri yazarken bu şekilde düşünmeye başlamıştım. Naruto beklenmedik bir şekilde başarılı oldu, ve bir sonraki eserimin de başarılı olmasını hedefliyorum.

Bir sonraki eserimi ne zaman duyuracağımı bilmiyorum, ama Naruto’yu aşma hedefimle geldiğim eserimi dört gözle bekleyin.

Kishimoto röportajda ayrıca Naruto‘nun haftalık basımı yüzünden yaşadığı kas zorlanmasından dolayı, yeni manganın haftalık basım olmayacağınını da belirtti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)