Mobil Oyunlarda Osmanlı Esintisi : Deliçeri

Son Güncelleme Tarihi:

Türk kültürüne oyunlarda yeterince yer verilmediğini düşünenlerdenseniz size iyi bir haberimiz var. Osmanlı fedaisi Deliçeri’nin maceralarını konu alan ücretsiz mobil oyun Deliçeri, App Store ve Play Store’da oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Imagine Codes tarafından piyasaya sürülen platform run tarzındaki oyunda Deliçeri karakterini kontrol ederek engellerin üzerinden zıplıyor, karşımıza çıkan düşmanları Osmanlı tokadıyla alt ediyoruz. Karakter ve atmosfer tasarımından müziklerine kadar ince bir emeğin ürünü olan oyun, her yönüyle Osmanlı çizgileri taşıyor.

”Türkiye’de oyun sektörünün geleceğinin parlak olduğuna inanıyoruz.”

Imagine Codes ortaklarından Levent Ensari, Türkiye’nin oyun sektörü açısından bakir bir alan olduğunu ifade ediyor. ”Türkiye’de 29 milyon aktif oyuncu bulunuyor. Ayrıca Türkiye, toplam oyun süresi bakımından dünya üçüncüsü. Ancak tüm bu rakamlara rağmen ülkemiz Dünya oyun pazarında 16. Sırada yer alıyor.” Imagine Codes ekibi ise sektörün geleceğinden umutlu. “Dünya’da mobil oyun pazarı çok büyük ve Türkiye de bu pastadan kesinlikle pay almalı. Yatırım ve devlet desteğiyle Türkiye’de oyun sektörünün önemli yerlere geleceğine ve geleceğinin parlak olduğuna inanıyoruz.”

 

Bilgisayar Oyunlarıyla Özleşmiş Olan İtemler

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!