Metal Gear Rising: Revengeance, kafaları karıştırdı!

[quote]Bir fotoğraf ortalığı ne kadar karıştırabilir?[/quote]

Metal Gear Rising: Revengeance, adından bir hayli bahsettiren bir oyun. Platinum Games tarafından geliştirilen Metal Gear Rising: Revengeance, serinin en çok beklenen oyunu olabilir. Oyunun serideki oyunlar arasında bir geçiş sağlayacağı, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan video ile birlikte açıklanmıştı.

Şimdi asıl habere gelelim. Her şey aslında bir Kojima çalışanının (Kojima Productions; Metal Gear Rising: Revengeance’ın üreticisi) tweet’i ile başladı. Bu paylaşımda, bir Kojima çalışanı Metal Gear Rising: Revengeance oynuyordu; buraya kadar her şey normal. Birazdan bu paylaşımın ortalığı karıştıran kısmına geleceğiz, ama önce tweet’teki fotoğrafa bir göz atalım.

Bu fotoğrafta iki büyük soru işareti var. Birincisi şu, Metal Gear Rising: Revengeance PC’de oynanabilir mi olacak? İkincisi ise, Raiden’ın kostümü. Şimdi bu iki konuyu inceleyelim. Fotoğrafa bakılınca gerçekten de Metal Gear Rising: Revengeance PC’de oynanıyor gibi görünüyor. Fakat Xbox 360 kitleri PC üzerinden de kullanılabilir olduklarından, bu duruma pek ihtimal vermiyoruz. Tabii ki bu düşüncemizde daha önce yaşanan ve oldukça benzer bir durumla karşılaştığımız Crysis 2 söylentisi de yer alıyor. (Crysis 2 için sunulan bir görselde, oyun PC’de çalışıyor denilmişti, fakat sonradan bunun Xbox 360 kiti ile karıştırıldığı fark edilmişti.)

İkinci konuya gelecek olursak; MGS serilerindeki klasikleşen Cyborg Ninga kostümleri olması sebebiyle, Raiden için bu kıyafet beklenebilir. Aslında kıyafet direkt bu haliyle çıkmayabilir. Bu kıyafet muhtemelen hala geliştirilme aşamasında, ama benzer bir kıyafetin oyunda yer bulması olası.  Özellikle GameStop’tan ön siparişte bulunanların bu kıyafete sahip olacakları söyleniyor.

Gerçekte bu iki soru oldukça önemli. Aklımızı kurcalayan bu soruların cevaplarını öğrenmek için ise tek yapabileceğimiz sabırsızlıkla beklemek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!