Ludum Dare 42 Bu Haftasonu Bahçeşehir Üniversitesi BUGLab’de Yapılacak

Cuma gecesi başlayacak Jam etkinliği pazartesi akşamı sona erecek.

Dünyanın en köklü game jam ve oyun geliştirme etkinliklerinden biri olan Ludum Dare dünya çapında çeşitli lokasyonlarda yapılmakta. Her 4 ayda bir kere yapılmak üzere senede 3 kez tekrarlanılan organizasyonda oyun geliştiriciler yarışma ve jam olarak 2 dala ayrılmakta. Yarışma kategorisinde katılımcılar tek başlarına yarışırlarken, oyunlarını kodlamanın ve tasarlamanın yanı sıra tüm görsel ve işitsel materyallerini de 48 saatlik süre içerisinde kendi başlarına tamamlamaları gerekiyor. Öte yandan yarışmaya göre daha esnetilmiş kurallara sahip olan jam’de ise katılımcılar takım halinde yarışabiliyorlar ve bu kategoride kendilerine verilen süre 72 saat oluyor.

Verilen bu sürelerin sonunda katılımcılar oyunlarını jam’in web sitesine yüklüyorlar ve 3 hafta boyunca bu oyunlar internet üzerinden puanlanıp kazananlar belirleniyor. Yarışma ve jam’de fiziksel bir ödül olmamakla beraber bu oyunlar için küresel ağda tanıtım fırsatı yarattığından katılımcılar için Ludum Dare etkinliği baya cazip hale geliyor. En sonuncusu nisan ayında düzenlenen etkinliğe 6800 kişi kaydolmuş ve 3000’in üzerinde katılımcı oyunlarını tamamlayıp yarışma ve jam kategorilerinde oyunlarını sunma fırsatı kazanmıştı.

Ludum Dare’de yapılan oyunları görmek ve oynamak isterseniz burayı tıklayarak etkinlik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PlayStation Yaz İndirimleri’ne Yeni Oyunlar Eklendi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!