League of Legends'ta Türk takımları uluslararası arenada!

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends Türkiye büyük bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Aralarında Sezon 1 Dünya 2.si olan aAa, SIJ, DragonBorn, TCM ve Mousesports‘un da bulunduğu 6 Avrupa takımı, son zamanların en başarılı performans grafiğine sahip 2 Türk takımı ile mücadele edecek.

Turnuvanın işleyişi;

16-17-18 Mayıs: Türkiye elemeleri:

Son zamanlardaki başarıları, ve oyun kaliteleri ile dikkat çekmiş olan 9 takımı belirleyip, Türkiye’yi temsil etme şansını yakalamaları için Türkiye elemelerine davet ettik. Bu 9 takımdan Team Turquality Titans ve Shop 4 Gamers, son yeri kapmak için aralarında 3 maç üzerinden karşılaşıp, çeyrek finale yükselmeye çalışacaklar.

Kalan 8 takım 3 gün boyunca, KST ve İST finallerinden görmeye alışık olduğunuz, 3 maç üzerinden gerçekleşecek, tekli eleme sisteminde mücadele edecek.

İlk aşamanın sonucunda Türkiye’yi Avrupa takımlarına karşı temsil edecek 2 takım belirlenmiş olacak.

30-31 Mayıs ve 1 Haziran: Derecelendirme Maçları:

Bu 3 günde Türkiye temsilcilerimiz ve siz sihirdarlar, Avrupalı rakiplerimiz ile tanışmış olacaksınız.

2 grup halinde lig usulü maçların yapılacağı bu ayağın amacı, takımları derecelendirmek. Böylece, final aşamasında hangi takım kimle eşleşecek belirlemiş olacağız. Buna bir nevi alıştırma maçları olarak da bakabilirsiniz. Ama seyir keyfinin maksimumda olacağı kesin!

6-7-8- Haziran: Invitatonal Finalleri!

Ve beklenen an: Finaller.

Büyük finale kalan 8 takım, 3 maç üzerinden çeyrek ve yarı finalleri oynayacak.

Maçlar Twitch.tv üzerinden Riot Glandal ve Riot Jhonnie tarafından naklen siz değerli League of Legends severlere izletilecek.

Resmi League of Legends sitesinden yapılan duyuruyu okumak için buraya tıklayın!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!