League of Legends 2018 All-Star Etkinliği Yeni Formatıyla Geliyor

Son Güncelleme Tarihi:

Bu yıl 6-8 Aralık tarihleri arasında Las Vegas Esports Arena’da gerçekleşecek olan League of Legends 2018 All-Star yeni formatıyla oyuncuların yanı sıra sevilen yayıncıları da konuk alacak.

Peki Kimler Nasıl Katılacak Ne Gibi Değişiklikler Var?

Bu konuda League of Legends platformunda ayrıntılı bir makale yayımlandı. İşte karşınızda yeni All-Star;
Yaklaşık olarak 64 All-Star. Seçilecek isimlere gelirsek:

Her rekabetçi bölgeden topluluğun belirleyeceği 2 profesyonel oyuncu
Her bölgeden, LoL Partner Programı yoluyla seçilecek 2-3 LoL Partneri (yayıncılar, önde gelen topluluk üyeleri vs.)
Topluluk oylarının ardından Riot’un seçeceği ve “All-Star Davetlisi” olarak katılacak 4 profesyonel oyuncu

All-Star’ın tüm LoL topluluğunu kapsayan bir etkinlik olmasını istiyoruz. Bu sebeple profesyonel oyuncuların yanı sıra her bölgenin LoL Partner Programı’ndan seçilen birkaç üyeyi de davet edeceğiz. Bu kişiler arasında en sevilen yayıncılar, cosplayciler, içerik üreticileri ve çok daha fazlası olacak. All-Star’a katılacak partnerlerin tam listesini etkinlikten kısa bir süre önce açıklayacağız.

Ayrıca bu etkinliği, dünyanın dört bir yanındaki LoL oyuncularının eğlenebileceği küresel bir oluşuma çevirmek istiyoruz. Bu yüzden 14 rekabetçi bölgemizin tamamından katılımcılar (hem profesyonel oyuncular hem de partnerler) getiriyoruz.

Profesyoneller oyuncuların seçim aşaması aşağıdaki gibi olacak:

Topluluk All-Star’a göndermek üzere kendi bölgelerinden 2 profesyonele oy verecek.
      a) Profesyonel oyuncular, son rekabetçi mevsimlerini oynadıkları bölgeden seçilebilecek.
      b) Oy verilebilecek aday havuzunda, her bölgenin en seçkin 20 profesyonel oyuncusu olacak.
      c) Aday havuzuna her takımdan en az bir, her rolden en az iki profesyonel katılacak.
Taraftarlar diğer bölgeler için de oy kullanabilecek. Bölge dışı oylar, bölgenin toplam oyunun %20’sini geçmeyecek şekilde ayarlanacak.
Her bölgeden en fazla oy alan 2 kişi (takım veya rol gözetmeksizin) All-Star etkinliğine davet edilecek.
Güncel sıralamalar, LoL Espor sosyal kanallarından duyurulacak.

Oylamalar 17 Ekim’de başlayacak ve yaklaşık bir hafta sürecek. Gelişmeleri lolespor.com adresinden ve LoL Espor sosyal kanallarından takip edebilir, etkinliğin başlangıç ve bitiş saatlerini yine bu adreslerden öğrenebilirsiniz.

Toplamda 32 kişilik olan profesyonel oyuncu grubunun 28’i topluluk oylarıyla, kalan 4 kişiyse Riot tarafından seçilecek. Son 4 isim oylama bittikten sonra belirlenecek ve etkinlik başlamadan duyurulacak.

Ne oynayacaklar?

All-Star 1’e 1 Turnuvası
2’ye 2 Bağış Turnuvası
Bölgesel Rekabet Gösteri Maçları
5 Maç Üzerinden (Bo5) Doğu – Batı Karşılaşması
Karma Takımlarla Alternatif Oyun Modları

Bu seneki All-Star formatı, üç günlük hızlı ve eğlenceli bir rekabet ortamı sunabilmek için baştan aşağı yenilendi. Amacımız, herkese hitap eden bir etkinlik oluşturabilmek.

All-Star 1’e 1 Turnuvası: 2018 All-Star 1’e 1 Turnuvası’na 32 profesyonel oyuncu katılacak. Hırs mı yoksa geyik mi yapacakları onlara kalmış; fakat işin ucunda göz kamaştırıcı bir Draven kupası ve 2018 1’e 1 Şampiyonluğu var.

All-Star 2’ye 2 Bağış Turnuvası: All-Star 2018’e yeni gelen bu turnuvada profesyonel oyuncular ve partnerler ikili ekipler kurarak Sonsuz Uçurum’da 2’ye 2 maç yapacak ve Riot Karma Girişimi’nin rehberliğinde, kendi seçtikleri hayır kurumuna bağış yapmak için mücadele edecek.

Bölgesel Rekabet Gösteri Maçları: All-Star’a gelen bu değişiklik, partnerler ve profesyonel oyunculardan oluşan takımları bölgesel rekabete dahil edecek. Kuzey Amerika – Avrupa, Çin – Kore gibi pek çok eşleşme gerçekleşecek.

Doğu – Batı All-Star Karşılaşması: Yeniliklerden bir diğeri de Doğu – Batı All-Star Karşılaşması olacak. Doğu ve batı bölgelerinden profesyonel oyuncular takımlara ayrılacak ve her maçın ardından değişen kadrolarla 3 maçlık bir seri oynayacaklar.

Karma Takımlarla Alternatif Oyun Modları: Son olarak, gün içinde alternatif oyun modlarına katılacak karma takımlarımız olacak. Hangi modların oynanacağı ve diğer detaylar etkinlik başlamadan hemen önce duyurulacak. Heyecan bir an olsun durmayacak. (LOLESPOR)

Bu değişiklikler göz önüne alındığında hayli eğlenceli geçeceğe benzeyen etkinliğe kimlerin katılacağı şimdiden merak konusu oldu. Eğer sizde görmek istediğiniz oyuncuyu seçmek istiyorsanız buradan oylamaya dahil olabilirsiniz.

Wolfcity Turnuvası Bursa’ya Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!