League of Legends 1. Üniversite Turnuvası'nın şampiyonu belli oldu

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends Türkiye’nin sadece üniversite öğrencilerinin katılımına izin verdiği 1. Üniversite Turnuvası kısa bir süre önce Sabancı Üniversitesi’nin şampiyonluğuyla sonuçlandı. 24 takımın katıldığı organizasyon, heyecan verici anlara sahne oldu.

22 Şubat(Cuma günü) tarihinde ilk tur karşılaşmalarıyla başlayan 1. Üniversite Turnuvası; 23 Şubat’ta(Cumartesi gününde) çeyrek final karşılaşmalarına tanık oldu. 24 Şubat(Pazar günü) yani bugün ise organizasyon, final karşılaşmasının oynanmasıyla son buldu.

1. Üniversiteler Turnuvası’nda sırasıyla, Kocaeli Üniversitesi’ni, Koç Üniversitesi’ni, Bilgi Üniversitesi’ni ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ni geride bırakan Ankara Üniversitesi finalde yerini almıştı. Ankara Üniversitesi’nin finaldeki rakibi Sabancı Üniversitesi ise sırasıyla, Düzce Üniversitesi’ni, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni, Başkent Üniversitesi’ni ve son olarak ODTÜ’yü eleyerek finale kadar yükselmişti. Final karşılaşmaları sonunda gülen taraf 3-0’lık skorla Sabancı Üniversitesi oldu!

1. Üniversite Turnuvası Final Maçı’ndaki takımların kadroları aşağıda yer almaktadır.

Sabancı Üniversitesi: HeLLScRe4M, Lorntau, Quentin Back, DiamondsDroogs, orejthebig
Ankara Üniversitesi: bionconeri, Fx1C0D3R0R, WTG Gayce, CrEsCeNt435, Glamdr1nG

Elektronik sporların eğitim kurumlarına da girmesiyle E-Spor oyunlarına olan ilginin artacağınız büyük bir gerçek. Temennimiz bu denli organizasyonların devamı yönünde. GameXNow olarak 1. Üniversite Turnuvası’na katılan takımları tebrik eder, düzenledikleri başarılı organizasyon için Riot Games’i kutlarız.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!