League of Legends 2015 Dereceli Sezonu Başlıyor!

Riot Games, League of Legends 2015 Dereceli Sezonu‘nun başlangıç tarihini açıkladı!

Yapılan değişikliklerle birlikte çok daha heyecanlı bir sezon bizleri bekliyor. Peki siz yeni sezona hazır mısınız? Riot Games tarafından yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Antrenmanlara hız verseniz iyi olur, çünkü 21 Ocak ‘ta 2015 Dereceli Sezonu’nu başlatıyoruz! Yılın ilk birkaç haftasını dağ başında, inzivada falan geçirmeyi tercih ettiyseniz, 2015 Sezonu’na hazırlıklı başlamak için çok zamanınız kalmamış demektir! Ama korkmayın, sizler için bu sezonda gerçekleşecek en büyük değişikliklerin kısa bir listesini hazırladık. Birkaç tüyo vermeden de edemedik!

Yerleştirme

Kümenize yerleşmeden önce, her zamanki gibi 10 adet yerleştirme maçı oynayacaksınız. Ama bu sefer, etkileri birazcık farklı olacak: önceki sezonlarda yerleştirme oyunları, normal sezon oyunlarından çok daha etkiliydi. Şampiyonluk Aşaması’nda olup da 10 oyununu kaybeden bir oyuncu, 2014’e Gümüş’te başlamıştı. Şansı yaver gidip tüm oyunları kazanan Bronz kademe oyuncular ise Platin’e yerleşmişler, bunun sonucu olarak da elbette sürekli dayak yiyip birkaç kademe düşmüşlerdi. Her ikisi de keyifli deneyimler değil elbette. Bu yüzden; bu yıl yerleştirme maçları yine önemli olmakla beraber, yeri yurdu belli olan oyuncuları şansları yaver gitti ya da gitmedi diye o kadar yukarı çıkarmayacak ya da aşağı atmayacak. Geçen sezonu bitirdiğiniz konumun, yerleştirmenizde büyük ağırlığı olacak. Daha önce hiç dereceli oynamadıysanız, elbette konumunuzu sadece yerleştirme maçlarındaki performansınız belirleyecek.

Son olarak, sezon öncesi dönemin getirdiği oldukça büyük değişikliklerin ışığında, herkese zirveye çıkma şansı tanımamız gerektiğini düşündük. Bu nedenle, dereceli sezonu başladığında oyuncu konumlarında yine kısmi sıfırlamaya gideceğiz. Yani, geçtiğimiz sezon bitirdiğinizden daha alt bir sırada başlamanız mümkün.

Sihirdar Vadisi

Sihirdar Vadisi’ne, geçtiğimiz Kasım ayında Sion gibi kocaman bir güncelleme geldi! Uzun uzun anlatabilirdik ama, buraya tıklayıp istediğiniz gibi gezinme, keşfetme olanağı varken neden vaktinizi harcayalım ki?

Sezon Öncesi Dönem

Geçtiğimiz yılın sonunda, sezon öncesi dönemde bir takım devasa değişiklikler getirdik. Ejderha ve Baron, yeni görünümlerinin yanında artık onları öldüren takımlara farklı ödüller veriyorlar. Orman ise artık eskisinin aksine bir şeyler yapabilen (mesela oyuncuları öldürebilen!) yeni kamplarla dolu. Eee, Keskingagalara o adı boşuna vermedik.

Sezon öncesi dönemde ayrıca bir yığın yeni eşya geldi, var olan eşyalara ise ayarlamalar yapıldı. Tüm ayrıntılar burada.

Rek’Sai

Son olarak, bu molada LoL’e yeni bir şampiyon ekledik. Rek’Sai; avını yer üstündeki titreşimleri sezerek takip edip, doğru anda tünellerinden çıkarak gafil avlayan bir yer altı heyulası. Şampiyon tanıtımını burada.

Ödüller

Ayrıntılar sezon ilerledikçe gelecek, ama yeni bir şanlı kostüm olacağını ve 5’e 5 dereceli oynadıkça özel totem görünümleri açabileceğinizi şimdiden çıtlatalım!

Şimdilik bu kadar. Sezon ilerledikçe yeni haberler de gelecek. Hırslı arkadaşlara şimdiden çalışmaya başlamalarını öneririz, çünkü dereceli sezonunun başlamasına çok az kaldı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!