LCS Yaz Sezonu Kurallarında Önemli Değişiklikler!

Son Güncelleme Tarihi:

LCS yaz sezonu için kısa bir süre kalmışken Riot, LCS kurallarında bazı köklü değişikliklere gittiklerini açıkladı.

Bazı durumlarda LCS resmi kurallarının kapsamadığı alanlarda sorunlar çıkabiliyor, ancak bu sorunların çözüme ulaşması bir sonraki sezon yapılacak değişiklikler ile sağlanabiliyor. Ancak bazı nadir durumlar anında müdahale gerektirmekte ( MYM / Kori olayında olduğu gibi ). Bu durumların önüne geçmek ve LCS‘in daha sağlıklı ilerleyebilmesi için, LCS görevlilerinin yetkileri genişletilmiştir. Bu yetkiler olağan üstü durumlarda devreye girecek olup, bir karar alındıktan sonra, alınan  kararın nedenleri açıklanacaktır.

Takımlar LCS haftasının 1. ve 2. gününe ek olarak Playoff serileri sırasında oyuncu değişikliği yapabilecekler. Bu değişiklik ile takım kompozisyonlarında uygulanabilecek taktiksel değişikliklerin önünü açmayı ve yedek oyuncu mantığına biraz daha önem katmayı amaçladıklarını belirttiler. Bu değişiklikler ışığında Playoff’lar sırasında bir takım en fazla 6 oyuncu bünyesinde bulundurabilecek.

omggörsel

Ayrıca takımların 2 yerine 3 yedek oyuncu bulundurmasına izin verilecek. Yedek oyuncuların LCS profesyonel sahnesinde yer almaları için, Bu yaz sezonu için en az Elmas 3 seviyesinde olmaları gerekecek.

2016 yılının başlaması ile Yabancı oyuncular artık sezon sonuna kadar oynayacakları bölgeyi seçmek zorunda kalacaklar. Böylece oyuncular sezon başında seçtikleri bölgede sezon sonuna kadar kalmak zorunda kalacaklar. Bu durumda takımların sezon başında yabancı oyuncular ve bölgelerinden seçecekleri oyuncular konusunda daha dikkatli olması gerekecek.

Takımlar Playoff serileri başlamadan 72 saat önce oynayacakları tarafı ve takım kompozisyonlarını belirtmek zorunda kalacak. Böylelikle takımlar oynayacakları tarafı geç bildirerek ve takım kompozisyonunda son an değişiklikleri yaparak taktiksel avantaj sağlayamayacaklar. Tüm takımların Playoff‘lara  hazırlanmak için eşit zamana sahip olmuş olacak

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Batuhan Diler

My life for E-Sports, Warcraft lore aşığı