Korkmayı Sevenlere, Korku Oyunu Tavsiyesi!

Oynadığımız oyunlar bizlere bir çok duyguyu yaşatmayı amaçlar. Sevinç, hüzün, keder… Bu duygulardan bir tanesi de korkudur. Kimi zaman atmosferiyle, kimi zamansa içerisindeki ani korku etmenleri ile bizleri korkutmayı başaran bir çok video oyunu mevcut. Bunlardan bazıları diğerlerinden daha başarılı.  İşte korkmayı sevenler için korku oyunu tavsiyesi.

 

 

 • Şimdiden uyaralım hassas bir yapıya sahipseniz aşağıdaki videoları izlememenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Korkmak İsteyenler İçin Korku Oyunu Tavsiyesi

 • RESIDENT EVIL: Biohazard

2017 yılının ilk çeyreğinde çıkan oyun, Resident Evil serisine yeni bir soluk getirmeyi başardı. Fps bakış açısından oynanan oyunda şehirden uzak bir çiftlikteki gizemli olayları çözmeye çalışıyoruz. Bir yandan da hayatta kalmak için mücadele ediyoruz.

 

 

 • Metro Serisi

Dünya bir nükleer felaketten sonra yerle bir olmuştur. Yeryüzü yaşanamaz bir hale gelmiştir. Hayatta kalmayı başaran insanlar ise yer altındaki metro tünellerinde yaşamlarını sürdürmektedir. Oyun Moskova Metrosunda geçmektedir. Karakterimiz Artyom metrodaki problemlerin artması üzerinde bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk ise hiç kolay olmayacaktır çünkü dış dünyanın ve metronun zorluklarıyla tek başına başa çıkması gerekmektedir.

 

 

 • SOMA

SOMA denizin altındaki bir madende geçen, bilim kurgu türünde bir korku-gerilim oyunudur. Oyunda çalıştığımız madende bir sıkıntı meydana gelir ve madenin yapay zekası kafayı yer. Bizim asıl amacımızsa bu tesisten kaçmaktır.

 

 

 • The Evil Within

Bethesda Software tarafından geliştirilen The Evil Within, Tps bakış açısına sahip bir korku, hayatta kalma oyunu. Oyunda her yerden her şey çıkabilmekte. Bu da oyunu daha korkunç yapıyor. Oyun bol miktarda kan ve vahşet içermekte. Bu yüzden videoyu izlemeden önce iki kez düşünün.

 

 

 • Dead Space Serisi

EA Games tarafından geliştirilen Dead Space uzayda bir istasyonda geçen Tps korku oyunudur. Oyunda birbirinden farklı uzaylılara karşı hem fiziksel hem de psikolojik savaş veren bir mühendisi oynamaktayız.

 

 

 • Alien: Isolation

SEGA tarafından geliştirilen Alien: Isolation, Alien film serisindeki korkunç xenomorphları oyun dünyasına getirmeyi başarıyor. Oyunda oyuncuların oynayış tarzını inceleyen bir yapay zeka var ve bu yapay zeka oyuncuların karşısına birbirinden farklı zorluklar çıkartmayı başarıyor.

 

 

 • Silent Hills (P.T)

Hideo Kojima tarafından geliştirilen oyun, Silent Hills için ön hazırlık niteliğinde olan Silent Hills (P.T), korku oyunları için yeni bir soluk olabilirdi. Ancak oyun bir süreliğine iptal edildi.

 

 

 • Slender – The Arrival

Hikayede arkadaşının annesinin ölümü nedeniyle arkadaşını ziyarete giden Lauren’i oynamaktayız. Gittiği yerde yakın arkadaşı gizemli bir şekilde kaybolur. Böylece klasik sayılabilecek olan Slenderman Hikayesi başlar.

 

 

 • Amnesia : The Dark Descent

Korku oyunu denildiği zaman herkesin aklına ilk gelen oyunlardan birisi de Amnesia’dır. Oyun Almanya’daki Brannenburg Kalesi’nde  geçmektedir. Oyunda kaleden kaçmaya çalışmaktayız. Kaleden kaçmanın en zorlu kısmı ise kendi akli dengemizi korumaya çalışmamızdır.

 

 

 • OUTLAST Serisi

Red Barrels tarafından geliştirilen serinin, 2 oyunu vardır. İlk oyunda Miles Upshur adındaki bir gazetecinin, garip olaylar yaşanan bir akıl hastanesine haber yapmak için ziyaret etmesini anlatmaktadır. Outlast 2 ise çok daha farklı bir korku konseptini işlemektedir.

 

 

 

ORTA ÇAĞ TEMALI OYUN TAVSİYESİ!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!