Kol Saatinde Half-Life Oynamak Mümkün!

Son Güncelleme Tarihi:

Kol saatinde Half-Life oynamak ister misiniz?

Evet, rahat rahat klavye ve fareniz ile oynamak yerine artık yaklaşık 4 santimlik Android kol saatinizden de Half-Life oynayabilirsiniz.

Asıl amaç tabii ki oyunu saatinizi götürdüğünüz her yerde oynamak ve eğlenceye boğulmak değil, asıl amaç giyilebilir teknolojinin fazlaca bir yol kat ettiğini kanıtlamak. Dave Bennet, Half-Life oyununu LG G kol saatinde çalıştırabilmek için SDLash uygulamasını kullanmış. Bu uygulama oyunun kullandığı GoldSource oyun motorunu taklit etme işini üstleniyor.

Dave Bennet’in bloğundan:

“Oyun bazen 30 FPS’ye kadar çıkıyor bazen ise 2 FPS’ye kadar düşüyor. Tabii ki lav grafikleri ve çeşitli ışıklandırmalar FPS’ye büyük düşüşler yaşatıyor. Ayrıca oyunu android bir kol saatinde oynamak tam bir kâbus. Uygulama oyun için dokunmatik kontroller sunuyor ama 4 santimlik bir ekranda bu neredeyse imkânsız. Ayrıca parmağınız ile ekranı sola kaydırmak bir önceki pencere menüsüne gitmenizi sağlıyor. Hala bu oyunu kol saatinizde denemek istiyor musunuz?”

Eğer siz de Half-Life’ı akıllı saatinize kurmak isterseniz veya Dave Bennet’in yorumlarının tamamını okumak isterseniz bloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Buğra Ercan

Aslında Bilkent Üni. CS öğrencisi. Ama çeyrek gamer, yazar, streamer.