Ivern’e Nerf Yolda!

Neşeli ağaç Ivern’ün neredeyse tüm yeteneklerini zayıflatacak nerfler yolda.

 

 

Riot Games’in yaptığı açıklamaya göre, ormanı kolayca dönebilen bütün orman şampiyonlarına nerfler yolda. Bu nerflerin ilk durağı ise neşeli ağacımız Ivern. Güncel sunucuya birkaç gün içerisinde gelmesi beklenen güncelleme, Riot Games’in yenilikleri önceden test ettiği PBE sunucusuna geldi bile!

 

Pasif: Ormanın Dostu

Ivern’ün kampları temizleme hızı çok yüksek, dolayısıyla pasif çalışmaya başladıktan sonra aktif hale gelene kadar geçmesi gerek süre arttırılıyor. Umuyoruz ki bu güncelleme, Ivern’ün sadece varlığının getirdiği harita baskısını, kendi ormanında fazla süre geçirmesini sağlayarak azaltacak.

 

W: Yeşert

Ivern’ün çalıları bu kocaman nerf ile budanacak gibi duruyor. Eskiden Baron, Ejderha gibi efsanevi yaratıkları da gizleyebilen Ivern, bu sayede harita objektiflerine odaklandığında takımına muhteşem bir avantaj sağlıyordu. Gelen güncelleme ile Ivern artık bu yaratıkları gizleyemeyecek. Ayrıca yeteneğin kullanım menzili de azaltılıyor.

 

E: Patlartohum

Bu bekleme süresi ve mana bedeli aşırı düşük yeteneğiyle muhteşem bir koruma sağlayan Ivern, artık eskisi kadar bodyguard’lık yapamayacak. Eskiden takım arkadaşlarını, içinden çıkılamayacağı düşünülen durumlardan bile tek yeteneği spamlayarak kolayca kaçırabilen Ivern, yeteneğe gelen bekleme süresindeki artış nedeniyle rakipleri için daha az sinir bozucu olacak.

Ivern’ün Q: Kök Sal ve R: Daisy! yeteneklerine ise herhangi bir nerf veya iyileştirme gelmiyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!