Huawei’nin Yeni Reklam Filminde Türk Ezgileri

Son Güncelleme Tarihi:

Huawei, ikinci kez bir ürün lansmanı için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çekilen reklam filminde alışılmışın dışına çıkarak, Türk ezgileriyle yorumlanmış Deephouse türünde bir müzik yarattı. Huawei P30 Pro reklam filmi için özel olarak hazırlanan “Baktığından Fazlasını Gör” isimli müzik; görüntü ve ses ilişkisinde oldukça güzel uyum sağlayabilmiş bir parça olarak karşımıza çıkıyor.

HUAWEI’nin ikinci kez Türkiye’de çekilen ve tüketicileri ülkemizdeki alternatif rotaları keşfetmeye çağıran Huawei P30 Pro reklam filmi, yine akıllara kazınan farklı müziği ile büyük ses getirdi. Müzik yaratılırken; Kayseri’nin Yılkı Atları’yla ünlenmiş Hürmetçi Sazlığı, Antalya’nın doğal güzellikleriyle büyüleyen Kekova Körfezi ve son zamanlarda doğasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Rize’nin Huser Yaylası gibi tamamı Türkiye’de çekilen görüntülerin yarattığı hissin, müzik yoluyla izleyicilere geçmesi hedeflendi.

İzleyicileri adeta etkisi altına alan Huawei P30 Pro reklam filmi müziği, Türk motifleri ve ezgileri taşıyan enstrümanlar olarak bağlama ve duduk kullanılarak oluşturuldu. Cenk Çelebioğlu imzası taşıyan müzik, görüntü ve ses ilişkisinin mükemmel uyumunun yakalanması için yönetmen Turgut Akaçık ve Pure Kreatif Direktörü Öncü Doğu Gürsoy’un ortak çalışması sonucunda yaratıldı.

Epic Games Store, 13. Ücretsiz Oyununu Dağıtıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!