How Not to Summon a Demon Lord 2. Sezon Onayını Aldı!

Yukiya Murasaki‘nin resmi televizyon animesi olan How Not to Summon a Demon Lord, light novel serisinde geçtiğimiz çarşamba serinin 2. sezonun çıkacağını ve 2021’de prömiyerinin gerçekleşeceğini açıkladı. İkinci sezonun başlığı ise şu şekilde biliniyor: Isekai Mao to Shokan  Shojo no Dorei Majutsu.

Satoshi Kuwabara (Dagashi Kashi 2, Black jack), 2. sezonu Tezuka Productions ve Okuru to Noboru da yönetecek. İlk sezondan dönen Kazuyuki Fudeyasu, serinin kompozisyonlarını ele alıyor. Shizue Kaneko  ise yeniden karakter tasarımları ile ilgilenecek. İlk sezondaki karakterlerin bir çoğunun sevilmesi ve karakterlerin akılda kalıcı olmasının bir kısmını Shizue Kaneko’ya borçluyuz.

Geri dönen oyuncular arasında yeniden karşılaşacağımız yüzler mevcut. Diablo rolünde Masaaki Mizunaka, Shera L Greenwood rolünde Yu Serizawa ve Rem Galleu rolünde Azumi Maki yer alıyor.

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

Animenin ilk sezonu Temmuz 2018’de Japonya’da başladı. Crunchyroll Asya dışında dünya çapında animeyi yayınlamaya  başladı. Funimation ise animeyi Birleşik Krallık, Kanada, Birleşik Devletler, İrlanda, Avustralya ve yeni Zelanda’da yayınladı. Ayrıca Funimation seri için ekstradan bir İngilizce dublaj da yayınladı.

Yuta Murano (Brave Beats, Dream Festival!) animeyi Ajiado‘da yönetti. Yuki Nishioka baş animasyon yönetmeni olarak görev yaptı. Teppei Sato, Asahi Production Shiraishi Studio‘da  fotoğrafçılığı yönetti. Satoshi Motoyama ise ses yönetmenliğini Half HP Studio‘da gerçekleştirdi. Beş ana ses oyuncusu (Waki, Serizawa, Hara, Okubo ve Kato) “SUMMONARS 2+” adı altında “DeCIDE” açılış teması şarkısını seslendirdi.  Ayrıca Serizawa animenin kapanış şarkısını da seslendiriyor.

Kodansha, Aralık 2014’te Takahiro Tsurusaki‘nin  resimli ilk romanını yayınladı ve Mayıs 2019’da 11. cildi yayınlandı. Fukuda’nın mangası 2015’de Kodensha’nın Suiyobi no Sirius (Wednesday Sirius) isimli dergisinde başlatıldı ve Perşembe günü 11. cilt gönderildi.Ayrıca Seven Seas Entertainment mangayı İngilizce olarak yayınlıyor.

How Not to Summon Demon Lord animesinin web sitesinden ve Comic Natalie‘den alınan bilgilere göre animenin ne zaman başlayacağı hakkında net bir şey söylenmiyor. Söylenen en net şey 2021 tarihi olsa da serinin kendine has hikayesi vb. unsurlar sayesinde çıkışının çok geç olmayacağı düşünülüyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!