Hearthstone’un Yeni Güncellemesi Yepyeni Kartlarla Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Hearthstone’un 14.6 Güncellemesi Yepyeni Kartlarla Geliyor!

Hearthstone sınırlarını genişlettikçe ve yeni oyuncular tavernaya giriş yaptıkça geliştirici ekip de eski kart ve oyun mekaniklerinin üzerinden bir kez daha geçerek, oyuna getirilen yeniliklerin sağlam temeller üzerine oturduğundan emin olmak için çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan blog yazısında geliştiriciler, mevcut sınıfların temellerini oluşturan düşünce yapısını anlayabilmemiz ve önümüzdeki günlerde hem sınıflara hem de bazı kartlara getirilecek değişiklikleri daha iyi kavrayabilmemiz adına detaylı bilgi veriyor.

Sınıfları Sınıflandırmak

Geliştiriciler bir Hearthstone sınfının genel kimliği ve ana hatlarını oluştururken 3 önemli noktaya dikkat ettiklerini belirtiyorlar; sınıfın özüne ve temellerine bağlılık, sınıfın diğerleri karşısında üstün olduğu noktalar ve başka sınıflar karşısında zayıf olduğu noktalar. Sınıflar akabinde şu üç kategori altında değerlendiriliyorlar:

  • Avantajlar – Bunlar en iyi olduğu noktaları belirtiyor.
  • Sınırlar – Bunlar sınıfın sınırlı sayıda sahip olduğu özellikler ve gerek güç seviyesi gerek kart sayısı olarak oldukça düşükler.
  • Dezavantajlar – Bunlar bi sınıfın ya sahip olmadığı ya da sahip olmakta oldukça zorlandığı özellikler.

Sınıfın Öz Kimliğine Bağlı Kalmak

Her sınıfın oyuna katkıları iyice değerlendirildikten sonra genelde bazı kartların sınıfların öz kimlikleriyle artık bağdaşmadığı ortaya çıkıyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde gelecek güncellemeyle birlikte Mind Blast ve Vanish kartları artık Hall of Fame’ye taşınıyolar. Yerlerine ise sınıfların özleriyle daha çok örtüşen iki yeni Temel (Basic) kart geliyor:

  • Radiance: Priest sınıfı için gelen Radiance, düşük manalı bir kart olup diğer kartlarla sinerji yaratmak ya da sınıfın iyileştirici hamlelerine sağlam temeller oluşturmak için birebir.
  • Plaguebringer: Rogue sınıfının yeni kartı Plaguebringer ise oyunculara minyonları ortadan kaldırmak için farklı bir yöntem sunarken bir yandan da sınıfın Zehirlerin Efendisi olmak konusundaki duruşuna sadık kalıyor.

Yeni Eklenen Klasik Kartlar

Bir sonraki büyük güncellemeyle Klasik kart paketlerinden ya da Arcane Dust kullanılarak elde edebileceğiniz yeni kartlar şunlar:

 

 

BTS WORLD App Store’da 33 Ülkede 1’inci Sıraya Çıktı

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Orhun Demir

Competitive Hearthstone oyuncusu