Half Life: Ravenholm İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde, Half Life: Ravenholm ile ilgili bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Arkane Stüdyolarının üzerinde çalıştığı fakat daha sonra Valve’ın ilgi duymaması nedeniyle iptal edilen oyun ile alakalı bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra da oyun ile alakalı yeni gelişmeler ortaya çıktı. Half Life: Ravenholm, aslında yıllardır seriye katılması beklenen bir karakteri de bünyesinde barındıracaktı ve bize eşlik edecekti!

Half Life: Ravenholm Bizlere Adrian Shephard’ı Tanıtacaktı!

Half Life: Ravenholm ile beraber Opposing Force’un ana karakteri olan Corporal Shephard, seriye geri dönüş yapacaktı. Hatta Ravenholm’da tanıştığımız Gregory ile beraber Ravenholm’a elektriği geri getirmek için beraber çalışacaklardı. 10 görevden oluşan oyun, ayrı bir Half Life 2 bölümünden ziyade ayrı bir spin-off oyun olarak bizlerin karşısına gelecekti.

Ancak Valve, bu fikrin finansal olarak pek de iyi bir fikir olmadığına inandığı için Arkane ekibinin çalışmasını reddetti. Bu oyunda özellikle Half Life yapısına çok dikkat eden ekip, sonraki oyunlarında da bu oyunda uyguladıkları oyun dizaynını diğer oyunlara yansıtmaya da devam etti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.