GTA Online Oynanamaz Hale Geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

14 Mayıs saat 18:00 itibariyle, GTA 5 oyununun Premium Edition sürümü 1 hafta süreyle ücretsiz olmuştu. Bu duyuru, büyük bir ses getirmişti ve kampanyaya çok yoğun bir ilgi gösterilmişti. Ancak bunun da bir bedeli oldu ve bu seferde Rockstar Games’in başı hilecilerle derde girdi. GTA Online için çok fazla hile bildirimi gelmeye başladı.

GTA Online Oynanamaz Hale Geldi!

Özellikle online modundan dolayı çok yoğun ilgi gören bu oyunun şimdi de ücretsiz olarak dağıtılması, hileye resmen davetiye çıkarmak gibi bir durum oldu. Modcuların devamlı olarak GTA Online bünyesinde sürekli olarak oyunun akışını bozması ve insanları rahatsız etmesi, büyük tepkilere sebep oldu. Rockstar, daha önce de mod desteğini kaldırmayı denemiş ama çok yoğun tepkiler gelmesi üzerine desteği geri getirmişti.

İleri gidenleri banlamak da pek uygun bir çözüm değil, çünkü ücretsiz olarak oyunun dağıtılmasından dolayı hilecilerin tekrardan ücretsiz oyun alıp yine hile yapmaya devam edeceği gerçeği de mevcut. En azından ücretsiz dağıtımın biteceği 21 Mayıs tarihine kadar, hile dalgasının devam etmesi bekleniyor. Ücretsiz oyun dağıtımı bittikten sonra yapılacak bir ban dalgası, oyunun daha stabil hale gelmesini sağlayabilir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.