GTA 6 Yakın Gelecekte Ortaya Çıkabilir!

GTA serisinin yapımcısı olan Rockstar Games’i bünyesinde barındıran Take Two Interactive, paylaştığı bir mali raporla GTA hayranlarını heyecanlandırdı.

GTA 6 Yakın Gelecekte Ortaya Çıkabilir!

Take Two Interactive şirketi, oyun sektörünün en büyük şirketlerinden birisi olmaya devam ediyor. 12.7 milyar dolar gibi büyük bir meblağ ile, Farmville gibi oyunlarla tanınan ve ülkemizde Peak ile Rollic firmalarını da bünyesine katan, Zynga şirketini satın alan Take Two Interactive firmasının yayınladığı bir mali rapor ortaya çıktı. Bu mali rapora göre %14 oranda bir büyümenin 2024 yılında beklendiği ortaya çıktı.

Bu beklenti tek başına pek bir anlam ifade etmiyor olsa da aslında derin bir anlam taşıyor. Şirketin %14 gibi bir oranda büyüme hedeflemesi, 2024 yılında 9 milyar dolar oranında bir gelirin beklendiğine işaret ediyor. Şirket, önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde 62 tane oyunu yayınlamayı planlayıp bunların sayısını da bir tablo olarak paylaşmıştı. Ancak 9 milyar dolar gibi bir gelirin 2024 yılında elde edilebilmesi için yüksek gelir kazandırma potansiyeline sahip bir projenin çıkması gerekiyor. Tahmin ettiğiniz gibi, bu projenin GTA 6 olma ihtimali de oldukça yüksek duruyor.

Şirket cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat GTA 5 çıkış yapmadan 2 yıl önce, şirketin 2013 yılında büyük oranda bir büyüme beklediğine dair 2011 yılında bir rapor paylaşılmıştı. Benzer bir durumun burada da gerçekleşmesi ihtimali yüksek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.