Gods Will Be Watching

Oyunda yönettiğimiz karakter olan Sgt. Burden (Çavuş Burden), Psikiyatristimiz Sarah, onun eşi ve aynı zamanda radyo tamirinde en büyük yardımcımız olan mühendis Donald, doktorumuz, avcı askerimiz ile köpeği bir de robotumuz bulunuyor.

Oyunun hikâyesi ise şu şekilde; Çavuş Burden, araştırma takımı olan Everdusk Company for the Universe Knowledge’in (E.C.U.K.) lideri. Kendisi ve ekibi Sineicos gezegeninden gelen Medusa virüsü hakkında bilgi toplarlarken XENOLIFER olarak bilinen bir grup biyoterorist tarafından saldırıya uğrarlar. Araştırmaları çalınır ve bütün evrenin sonu anlamına gelebilecek siber savaşları çıkarabilecek yanlış ellere düşer. Çıldırmadan, açlıktan veya soğuktan ölmeden radyolarını tamir edip, kurtulmak için Orbital Convoy’a mesaj atmalı ve bunu kırk gün içinde yapmalısınız. Ek olarak bu Medusa virüsü bilinen en bulaşıcı virüs. Ve siz onu takip etmezseniz o sizi hemen avlar!

Oyunun içeriğini anlatmanın tek yolu karakterleri analiz etmek olduğu için sadece bunu yaparak oyunun eğlenceli kısmını size bırakacağım.

Çavuş, yani kimliğine büründüğümüz karakter, kendisi oyunun hikâyesini anlatırken belirttiğim üzre E.C.U.K.’in lideri. Grubu bir arada tutmaya uğraşırken bir yandan da herkesin sorunlarıyla, ateşin yakılmasıyla, mermi, yemek ve ilaç stoğuyla ilgilenen kişi oluyor.

Psikiyatrist (Sarah), Sarah’ın tek özelliği grup terapisi yaparak bütün enerjimizi tek seferde alıp herkesin kaçma isteğini yok etmesi. En azından ben oynadığım süre boyunca başka hiçbir yönünü keşfedemedim. Tabii bir de kocası Donald’ın yakışıklı olmasa bile iyi kalpli bir adam olduğunu söyleyip duruyor. Neden acaba? Her neyse psikiyatırımız da böyle bir bayan.

Mühendis (Donald), Grubun en çabuk delireni. Her gün onunla mutlaka ilgilenmemiz gerekiyor. Yoksa çıldırıp karısı Sarah’ı da alıp kaçıyor. Radyoyu tamir etmek konusunda en çok ona güvenmeniz gerek çünkü kendisi mühendis olduğu için takımdaki en yüksek tamir yeteneğine sahip. Radyo tamiri %6.

Doktor, Medusa virüsünden kurtulmamız için ilaç yaptırdığımız muhteşem insan. Fazla çabuk çıldırmıyor ki bu en güzel karakter olmasını sağladı benim için. Radyo tamiri ise %2.

BR4ND-ON, radyo tamirinde ne kadar ilerlediğimizi öğrenmemizi sağlayan robotumuz. Bir de mermi stoğunuz biterse onu öldürerek bataryasından lazer için mermi elde edebiliyorsunuz. Radyo tamiri %4.

Asker, silahıyla ve muhteşem avcılık yetenekleriyle yemeğimizi sağlıyor. Çok mermi harcadığı ve mermi biterse bittiğimiz için avcılıkta önceliğiniz Marvin olmalı.

Bir de herkesin sevdiği bir köpeğimiz var, Marvin. O da avcımız ama pek yetenekli değil. Mermi harcamadığı için en önemli avcımız olan Marvin aynı zamanda başarı yüzdesinin düşüklüğü sebebiyle çoğunlukla pek bir şey yakalayamıyor.

Çavuş olarak oyuna başlıyoruz ve gurubumuz çıldırıp, hastalanıp ya da acıkıp ölmeden kırk günü tamamlamaya çalışıyoruz. Kolay gibi görünüyor fakat garip bir zorluğu var ki sizi sürekli oynamaya itiyor.

Öncelikle ateşi yakmalısınız ki gün sona erdiğinde soğuktan ölüp oyunu anında kaybetmeyin. 🙂 Ardından işte doktora ilaç hazırlatın, ister yemeğe öncelik verin isterseniz de radyoyu tamir edin. Yeter ki kimse kaçmadan ya da siz kovulmadan radyoyu tamir edip kurtulabilin.

Oyunun devamı ise çok yakında çıkacak gibi görünüyor. Kısa bir süre önce oyun için bağışlar başlamıştı. Oyunun devamı için tanıtım videosu;

[youtube url=”http://youtu.be/0qLjgfp_d1U” fs=”1″ hd=”1″ rel=”0″ showsearch=”0″ showinfo=”0″]

 

Gods Will Be Watching‘i oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!