Gaming in Turkey, Çin ve İran Oyun Pazarında Büyüme Fırsatı Sunuyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı, Çin ve İran gibi ülkelerdeki büyük oyun pazarlarında yer almak isteyen oyun geliştiricilerine fırsatlar sunuyor.

Gaming in Turkey, Çin ve İran Oyun Pazarında Büyüme Fırsatı Sunuyor!

46 milyar dolarlık devasa oyun sektörü cirosuna sahip olan Çin oyun pazarı, dünyanın en büyük oyun pazarlarından birisi olmaya devam ediyor. Çin oyun pazarında 10 yıldır aktif olarak deneyimi bulunan ESI Game’in Gaming in Turkey ile iş birliğini ilan etmesiyle birlikte, Gaming in Turkey’in bu iş birliği sayesinde Çin oyun pazarına hem yerel hem de uluslararası oyun geliştiricilerini girmesi kolaylaşacak. Oyun geliştiricilerine birden fazla oyun mağazasında yer alma desteği sağlanırken Çin hükümetinden alınacak izinlerde de yardım sunulacak ve pazar deneyimi de paylaşılarak ekiplere yol gösterilecek.

487 milyon dolarlık bir oyun pazarına sahip olan İran, özellikle çevrimiçi oyunlar için oldukça cazip bir oyun pazarına sahip. İran oyun pazarı için de Cafe Bazaar ile iş birliği yapacak olan Gaming in Turkey, bu iş birliği sayesinde İran oyun pazarına hem yerel hem de uluslararası oyun geliştiricilerinin girmesini kolaylaştıracak. 44 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Cafe Bazaar, 127 binden fazla oyun ve uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle Orta Doğu pazarı için oldukça cazip bir konumda yer alıyor. Günlük 6.44 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasından dolayı oyun firmalarının %70 oranında bir kazanç elde etmesi sağlanıyor. Geliştiricilere sunulan politik ve teknik işlemlerdeki kolaylıktan dolayı da Cafe Bazaar, oldukça cazip bir oyun pazarına oyun geliştiricilerinin açılabilmesini sağlıyor.

Bu iş birlikleri kapsamında Gaming in Turkey, Çince ve Farsça dillerine çeviri konusunda destek sağlarken oyun yayınlama konusunda da oyun geliştiricilerine destek sağlayacak. Aynı zamanda Çin ve İran hükümetlerinden alınması gereken izinler konusunda da Gaming in Turkey’in önemli bir desteği olacak.

Detaylı bilgi almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.