GameX 2017’de Soldiers of the Universe’ü Denedik!

Son Güncelleme Tarihi:

GameX 2017’deki en gösterişli stantlardan birisi hiç şüphesiz Soldiers of the Universe standı. Oyunun lansmanının yapıldığı bu stantta, askeri bir tema, ahşap masalar ve harika cosplayerlar yer alıyor. Bu stantta oyunu test etme ve yapımcılarla konuşma fırsatı yakaladık.

Soldiers of the Universe Oynadık!!!

Yerli bir yapım olan oyun hakkında hepimizin tedirginlikleri olduğu doğru. Daha öncesinde yapılan yerli oyunlarda bize vaat edilen şeyleri bulamadığımız olmuştu. Peki, Soldiers of the Universe nasıl bir oyun?

GameX’teki sürüm, oyunun erken erişim ve ayrıca test sürümü, bu yüzden oyunu uzun uzadıya oynayamadım. Oyunun eksiklerinden başlamak istiyorum.

Oyunu oynamaya başladığım zaman ne yazık ki istediğim vuruş hissiyatını yakalayamadım. Düşmanları vurduğum zaman ölüp ölmediklerini anlamam gerçekten zaman aldı. Fark ettiğim ikinci bir eksik ise çevresel ögeler. Oyunda gezerken etraf çok atıl kalmış hissine kapılıyorsunuz. Fakat hatırlatmak isterim ki oyun şu anda erken erişimde, yani üzerine çalışılacak daha bir ton şey var.

Gelelim oyunun artılarına, oyuna ilk girdiğimizde karşımıza bir sinematik giriyor. Seslendirme ve modellemeler bağımsız yapımcı bir oyun için çok üst düzeyde. İkinci bir artı ise grafikler silahımızın detayları, ateş ve patlama efektleri gerçekten etkileyici. Düşmanların yapay zekaları hakkında bir yorum yapamıyorum ama öldürmek kesinlikle kolay değil. Savaşa ilk olarak standart CoD mantığıyla daldım ve daldığım gibi  öldüm. Vurulduğunuz anda ekran bulanıyor ve nişangah çok fazla kayıyor dolayısıyla nişan almak imkansız hale geliyor. Bu durumda sıcak savaş anlarını daha heyecanlı hale getiriyor.

Peki Oyun Ne Kadar?

Oyun GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’na özel olarak 10 TL. Ayrıca oyunun yanında mükemmel kaliteli bir mousepad ve posterde bu fiyata dahil kaçırmayın derim.

Buradan tüm ekibe başarılarının devamını diliyorum…

GameX 2017 – Black Desert Standı Çıldırdı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!