Forza Motorsport’un Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Yakın tarihli bir aylık Forza yayınında, Forza Motorsport kreatif direktörü Chris Esaki, yaklaşmakta olan yarış simülasyonu için bazı yeni oynanış sekanslarını gösterdi. Forza Motorsport serisi, her yeni oyun için görsel ve teknik geliştirmeleriyle sınırları zorlayan bir oyun olmuştu ve son oyun da bu geleneği sürdürmeye hazırlanıyor. Yayınlanan son video, oyunun beklenen görsel ve teknik sıçramayı ne kadar ileriye taşıdığını açıkça gösterdi.

Yeni oyun ile bir önceki oyunun oynanış görüntülerinin yan yana karşılaştırılması, aradaki görsel sıçramayı gözler önüne serdi ve oyunun görsel kalitesindeki ilerlemeyi ortaya koydu. Yayın sırasında Chris Esaki, Forza Motorsport’un AI, Drivatars ve lastik fiziklerindeki iyileştirmelerle ilgili de yeni ayrıntılar paylaştı. Heyecan verici haberlerin yanı sıra, oyunun çıkış tarihi de açıklandı ve Forza Motorsport, 10 Ekim 2023’te oyuncularla buluşacak.

Forza Motorsport'un Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Geçen ay, Turn 10 Studios, Builders Cup adlı yeni ve elden geçirilmiş kariyer modu hakkında ayrıntılar açıklamıştı. Bu modun, tek oyunculu bir deneyim olmasına rağmen kalıcı bir çevrimiçi bağlantı gerektireceği de doğrulandı. Xbox One sürümü bulut tabanlı olacak ve Xbox Series X/S ve PC için daha üst düzey özellikleri hedefleyen oyun, Forza Horizon serisinden farklı bir yarış simülasyonu deneyimi sunacak. Bu şekliyle Forza Motorsport, doğrudan Gran Turismo’ya rakip olacak ve gerçekçilikle öne çıkmayı hedefleyecek.

Forza Motorsport’un heyecanla beklenen yeni oyunu, Xbox Series X/S ve PC platformları için 10 Ekim’de oyuncularla buluşacak. Yenilikçi oynanış ve görsel detaylarla dolu bu oyun, yarış simülasyonu hayranlarını kendine çekmeye aday gözüküyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.