Fortnite Aracılığıyla Ukrayna’ya 70 Milyon Dolar Yardım Toplandı!

Epic Games tarafından Ukrayna’ya yardım eden yardım kuruluşlarına Fortnite gelirleri aracılığıyla şu ana kadar yaptığı bağışın miktarı belli oldu.

Fortnite Aracılığıyla Ukrayna’ya 70 Milyon Dolar Yardım Toplandı!

Epic Games, Ukrayna’ya insani yardım desteğinde bulunan uluslararası 4 yardım kuruluşuna bağış yapacağı açıklanmıştı. 20 Mart 2022 tarihinden başlayarak 3 Nisan 2022 tarihine kadar Fortnite oyunundan kazandığı gelirleri bu kuruluşlara bağışlanacak. Direct Relief, UNICEF, UNCHR ve World Food Programme kuruluşlarına bu yardımlar yapılacak.

Bu kuruluşlara yapılacak yardımlar, oyuna harcanan her türlü parayı kapsayacak. Sezon biletlerinden oyun içerisinde yapılan herhangi bir satın almaya kadar her türlü elde edilen Fortnite geliri, bu yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Fortnite Twitter hesabından yapılan paylaşımla, sadece 1 günde 36 milyon dolarlık bir gelir elde edildiği belirtildi. Yapılan ilk bağışın da değeri 36 milyon dolar olmuş oldu. Bu sefer de oyun içerisinde eşya satın alımını sağlayan V-Bucks öğelerini satın almak için yapılan alışverişlerden elde edilen gelir de belli oldu. V-Bucks satışından toplam 70 milyon dolarlık gelir elde edildiği açıklandı. Bu gelirin tamamı da Ukrayna’ya yardım eden kuruluşlara bağışlanacak.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.