fnatic Academy’den Şaşırtan Karar

Espor sahnesinin köklü kulüplerinden Fnatic’in Academy takımının ESEA Premier play-offlarından çekildiği ortaya çıktı. İşte fnatic Academy’nin çekilme sebepleri…

Turnuva programı ve eşleşmesi gereği İsveçli takım, çeyrek finalde Kinguin ile karşılaşması gerekirken beklenilen aşamaya geçilemedi. Organizasyonun kadro kısıtlama kuralı gereği fnatic Academy turnuvadan çekilmek zorunda kaldı. PGL Major Krakow’dan bu yana kadro değişiklikleri ile yoğun gündemde olan ekip, bu spekülasyonların artmasıyla nihayet sondan kaçamadı.

fnatic Academy’de sular durulmuyor

Maikil “Golden” Selim’li kadro,” PGL’in akademi takımları ana organizasyon listesinden ayırt edilebilmesi için farklı takım ismi ve logosuna sahip olmalıdır” kuralından sonra Ballistix adıyla Europe Minor’de mücadele etmişti. Başta bu sebep olmak üzere bilinmeyen kaynaklardan dolayı fnatic Academy büyük organizasyondan çekilmek zorunda kaldı.

Böylelikle Kinguin takımı direk yarı finale yükselme şansını yakaladı ve çeyrek finalden gelecek olan rakibini bekleme pozisyonuna geçti. Diğer çeyrek final mücadeleleri arasında ülkemizi temsilen Space Soldiers da yer alıyor ve takımımıza başarılar diliyoruz.

15 Ağustos Çeyrek Final programı

Europe Epsilon vs. CIS FlipSid3
Turkey Space Soldiers vs. Denmark North Academy
Finland VITALIS vs. Romania Nexus

ENVYUS İÇİN MİLYON DOLARLIK YATIRIM!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!