FC Barcelona, Konami ile Yenilenen İşbirliğiyle eFootball Serisinde Devam Edecek

Japon oyun geliştirici Konami, FC Barcelona ile olan işbirliklerini yenilediğini duyurdu. Bu anlaşma ile 2016-17 sezonunda başlayan işbirliği devam edecek ve FC Barcelona, eFootball serisindeki ana kulüplerden biri olarak yer almaya devam edecek.

Konami, yedi yıldır devam eden bu güçlü işbirliğiyle FC Barcelona’nın Futbol Video Oyunları Resmi Ortağı olarak kalacak. İşbirliği kapsamında, FC Barcelona üç İspanyol Lig şampiyonluğu ve beş ulusal kupa zaferi gibi büyük başarılara imza atmıştır.

Konami Digital Entertainment B.V.’nin Avrupa Başkanı Naoki Morita, bu işbirliğinin uzatılmasının heyecan verici olduğunu belirtti. FC Barcelona’nın dünya futbolunun devlerinden biri olduğunu ifade eden Morita, kulübü eFootball serisinin bir parçası olarak görmekten gurur duyduklarını dile getirdi.

FC Barcelona, Konami ile Yenilenen İşbirliğiyle eFootball Serisinde Devam Edecek

İşbirliğinin devamıyla birlikte Konami, FC Barcelona ile oyuncu erişimi, medya fırsatları ve etkinlik desteği gibi mevcut hakları sürdürecek. Konami ve FC Barcelona, ticari, görsel hak ve e-spor hakları içeren bu anlaşma ile markalarını dijital eğlence alanında genişletmeyi amaçlıyor.

FC Barcelona Pazarlama Başkan Yardımcısı Juli Guiu, yıllardır FC Barcelona’ya olan bağlılığını gösteren Konami ile işbirliğini yenilemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Konami’nin video oyun sektöründe örnek teşkil ettiğini ifade eden Guiu, işbirliğinin genç kitlelerle yeni sinerjiler oluşturmada ve markayı dijital eğlence alanında genişletmede yardımcı olacağını söyledi.

Bu özel işbirliğinin şerefine, eFootball oyuncuları üç FC Barcelona efsanesi olan Rivaldo, Patrick Kluivert ve Javier Saviola ile Rüya Takımlarının gücünü deneyimleyebilecekler. Epik kartlar 10-17 Ağustos tarihleri arasında oyunda olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.