Fallout: New Vegas yarım saatte biter mi?

Normal şartlar altında, oyunculara yüz saatin üzerinde bir oynanış süresi sunan Fallout: New Vegas, Ryderc33 takma isimli oyuncu tarafından 24 dakika 15 saniyede bitirildi.

Bunu mümkün kılan ise oyun içinde bulunan bir hata oldu. Oyun içi hataların (glitch) kullanılması, oyun dosyalarına herhangi bir dış müdahale olmaksızın ortaya çıkan unsurlar oldukları için speedrun (hızlı oyun) oyuncularının sık sık başvurduğu bir yöntem. Rekoru kıran Ryderc33, hatayı şöyle anlatıyor:

Normalde karakterinizin bacağı sakatlandığında hareket hızınız düşüyor. Bacağınızı iyileştirerek hızınızı geri kazanmanız mümkün. Ancak ayağınız kırılmadan hemen önce oyunu kaydeder ve sonrasında hızlı yükleme yöntemi ile oyuna dönerseniz sistem, ayağınız kırılmadığı halde sizin iyileştiğinizi düşünüyor ve normal hızınızı % 165 oranında arttırıyor.

Yöntemin uygulanışını 3:30 – 3:50 arasında görebilirsiniz. Ayrıca videodaki zaman sayacı, oyun süresini 26:32.69 göstermesi kafanızda soru işaretleri oluşturabilir. Speedrun süreleri, sadece asıl oyun zamanı baz alınarak hesaplanır ve yükleme süreleri buna dahil değildir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!