ESL GameX Hearthstone şampiyonu: pekmezgucu!

167 Hearthstone oyuncusunun katılım gösterdiği online elemelerin ardından 4.000 TL nakit ödül için Türkiye’nin en iyi Hearthstone oyuncuları İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi‘nde düzenlenen GameX 2014 fuarında yerini aldı.

Yarı finalleri dün tamamlanan ESL GameX Hearthstone organizasyonunda şampiyon belli oldu.

ESL GameX Hearthstone turnuvası bugün üçüncülük maçıyla başladı. Noneex ile StahpItBlizz arasında geçen çekişmeli mücadeleyi Noneex 2-1 kazanarak üçüncülük ödülü olan 500 TL’yi evine götürdü. StahpItBlizz’in kendisinden beklenmeyecek hatalar yapması bütün hayranlarını üzdü. Bu hatalardan faydalanan Bonex son oyunda eline gelen iyi kartların da yardımıyla 2-1 ile kürsünün üçüncü basamağında yer aldı. Özellikle Noneex’in Druid destesi ile StahpItBlizz’in Prest’ine karşı oynadığı serinin son maçında ilk turda iki innervate yardımıyla spectral knight ve üçüncü turda coin ile chillwind yeti oynaması Noneex’i galibiyete taşıdı.

DeuKaLeoN’u 3-2 mağlup etmeyi başaran pekmezgucu, ESL GameX Hearthstone turnuvasının brinci tamamlayarak 2.500 TL’nin sahibi oldu. Adına yakışır bir final mücadelesine sahne olan ESL GameX Hearthstone turnuvası best of five sisteminde oynandı. Druid destesi ile seride öne geçmeyi başaran pekmezgucu sonraki iki oyunda DeuKaLeoN’un handlockuna karşı masada tutunamayarak 2-1 geriye düştü. Fakat moralini bozmayan eski League of Legends oyuncusu pekmezgucu, control warrior destesi sayesinde özellikle son maçı büyük bir çekişmeye sahne olan seriyi 3-2 kazanmayı başardı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!