Eski Telefonunuzdan Galaxy Note 9’a Geçiş Yapmak Çok Kolay!

Samsung’un en yeni ve en güçlü akıllı telefonu Galaxy Note 9’a geçmek isteyen kullanıcılar, Smart Switch uygulaması sayesinde eski akıllı telefonlarındaki bilgileri kaybetmeden kolayca geçiş yapabiliyor.

Samsung Electronics’in 10 Ağustos tarihinde Türkiye’de ön satışa sunduğu yeni süper güçlü akıllı telefonu Galaxy Note 9, piyasaya çıktığı ilk haftasında tüketicilerin büyük ilgisi ve beğenisi ile karşılandı. Galaxy Note 9’a ilgi duyan kullanıcıların öğrenmek istedikleri konuların arasında, mevcut telefonlarından yeni Galaxy Note 9’a nasıl geçiş yapabilecekleri öne çıkıyor. İşte bu noktada Samsung Smart Switch uygulaması hızlı, güvenilir ve pratik bir geçiş imkânı sunuyor.

Smart Switch

Smart Switch

Smart Switch uygulaması Android, iOS, BlackBerry veya Windows Mobile işletim sistemlerini kullanan eski telefonlardan, yeni Galaxy akıllı telefonlara geçişi sağlayan ve Samsung’un tüm akıllı telefon modellerinde çalışan bir Samsung çözümü. Smart Switch işlemi tamamlandığı zaman, eski telefondaki tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde yeni telefona geçirilmiş oluyor. Telefon rehberinden mesajlara, fotoğraflardan videolara, müziklerden takvim kayıtlarına kadar her türlü bilgi yeni telefona aktarılıyor. Telefonunuzdaki uygulamalar ve hatta kişiselleştirdiğiniz ekran arka planları ve alarm müzikleri bile Smart Switch ile yeni telefonunuza geçiyor.

Smart Switch’i kullanarak yeni süper güçlü Galaxy Note 9’a geçiş yapmak için USB kablosu, Wi-Fi veya Windows veya Mac işletim sistemli bir bilgisayar aracılığıyla eski telefonunuzu yeni Galaxy Note 9’a bağlayabiliyorsunuz. Kendi başınıza zahmetsizce Smart Switch işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi, Samsung’un cep telefonlarını satan tüm yetkili noktalarda bulunan yetkili çalışanlardan da Smart Switch konusunda destek alabiliyorsunuz.

Adım Adım Smart Switch

1. Hem eski hem de yeni telefonunuza, Smart Switch Uygulamasını Google Play veya kullanmış olduğunuz işletim sisteminin uygulama marketinden indirin.
2. İndirmiş olduğunuz Smart Switch uygulamasını her iki telefonunuza da kurup uygulamayı başlatın.
3. Smart Switch uygulamasını başlattıktan sonra karşınıza çıkan son kullanıcı lisans sözleşmesini okuyup, ekranın altındaki “ONAYLA” sekmesine tıklayın.
4. Eski telefonunuzdaki içerikleri yeni telefonunuza “Kablolu” ya da “Kablosuz” olarak aktarma seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Tercih ettiğiniz aktarım yöntemini seçip ilerleyin.
5. Uygulamanın karşınıza çıkaracağı verilere erişim izin taleplerine, “İZİN VER” seçeneğine tıklayarak aktarım yapacağınız cihazı seçin.
6. Eski cihazınızdan, içeriklerini aktaracağınız menü seçeneklerini işaretleyip “AKTAR” sekmesine tıklayın.

Uygulama, yapmış olduğunuz seçimlere göre eski telefonunuzdaki verileri yeni telefonunuza aktaracaktır.

Yılın Oyunu Olmaya Aday 5 Oyun

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!