En Çekici Ses: Sawashiro Miyuki

Sawashiro Miyuki, inanılmaz sesiyle hepimizi ekrana kitleyebilen bir ses. Seslendirme konusunda birçok ödüle sahip. Son derece dolgun ve özel bir sesi var, bu güzel seslendirmenimizin. Seslendirdiği karakterler de genel olarak olgun, çekici ve güçlü kadın karakterlerden oluşmakta. Nadir olsa da erkek karakterlere de hayat vermişliği var.

 

Yetenekli seiyuumuz (seslendirmen), Daisuke Ono ve Kamiya Hiroshi ile birlikte çok başarılı çalışmalara imza atmıştı. Bunlardan bazıları: Working!, Durarara!!, Angel Beats, Bakemonogatari, Dantalian no Shoka…

 

Diğer seslendirmenlerimiz gibi Sawashiro-san da güzel sesiyle birçok albüme imza attı. Ama albümleri genelde animeler için söylediği şarkılardan oluşmakta. Bunlardan bir tanesini buraya bırakalım. 

 

Onlarca müthiş karaktere ses verdi Sawashiro Miyuki. Maalesef biz burada hepsinden bahsedemeyeceğiz. Ama sizler için diğer seiyuu incelemelerimizde olduğu gibi en sona bütün karakterleri inceleyebileceğiniz bir adet videoyla bir adet resim bırakacağım. 

 

Sawashiro Miyuki’nin Seslendirdiği Bazı Karakterler

 

  • Celty Sturlson – Durarara!!

Sawashiro-san, Durarara!!’da başsız sürücü Celty’nin mesajlarını seslendiriyor. Olgun tarafının yanında oldukça sevimli ve çocuksu bir yanı da olan Celty’ye başka bir ses düşünülemezdi.

 

 

 

  • Saeko Busujima – High School of The Dead

High School of The Dead serisinin çekici ve güçlü senpaisi Saeko Busujima… Sawashiro-san yine mükemmel bir iş çıkarmış, sizce de öyle değil mi?

 

 

 

  • Bishamon – Noragami

Çekici, olgun, güçlü, inatçı, dediğim dedik bir karakter… Bishamon. Tam anlamıyla Sawashiro-san seslendirsin diye yaratılmış. 

 

 

 

  • Shion Karanomori – Psycho Pass

Sawashiro-san yine şaşırtmıyor ve Psycho Pass serisinin en çekici karakteri Shion’a hayat veriyor. Dik duruşlu, güzel Shion seriyi izlerken duruşuyla ve zekasıyla hepimizi kendine hayran bırakmıştı.

 

 

 

  • Suruga Kanbaru – Bakemonogatari

İşte burada bizleri biraz şaşırtan bir karakter var. Komik, son derece çocuksu, dağınık, sportif ama bu özelliklerine rağmen kendine has bir çekiciliği olan Kanbaru. Sawashiro-san’ın seslendirdiği karakter genellemesinin biraz dışında kalsa da oldukça başarılı bir seslendirme görüyoruz.

 

 

 

 

 

 

EN ETKİLEYİCİ 2017 YAZ ANİMELERİ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.