E3 2017 Basın Konferansları: Microsoft Cephesi

Son Güncelleme Tarihi:

Bu seneki E3, EA Games’in devasa gövde gösterisi eşliğinde başlamış oldu. 10 Haziran’da başlayan basın konferansları hızla devam etmekte. E3 2017’de ikinci sırada sahne alan firma Microsoft oldu.

 

E3 2016 BASIN KONFERANSI’NDAN BİR GÖRSEL

 

E3 2017 Basın Konferansları’nda Sahne Sırası Microsoft’ta

Amerika yerel saatiyle 2.00 pm’de gösterisine başlayan Microsoft, Project Scorpio başta olmak üzere birbirinden güzel içeriklerini bizlere sundu. Şovun en çok ilgi çeken ürünü hiç şüphesiz, Microsoft’un yeni konsolu Project Scorpio oldu.

  • Project Scorpio

Sonunda beklenen an geldi ve Project Scorpio, meraklılarıyla buluştu. Bu sene ki E3’te Microsoft yeni konsolu XBOX ONE X’i kullanıcılara tanıttı. Peki XBOX ONE X bizlere neler sunuyor?

XBOX ONE X sayesinde 4K oyunculuk konsollarla buluşmuş olacak. XBOX ONE X bizlere 4K oyunculuğun yanında yüksek performans ve kompakt bir yapı sunuyor. XBOX ONE X şuana kadar yapılmış en küçük XBOX olma özelliğini taşıyor. Ayrıca XBOX ONE ile geriye dönük çalışabilmekte.

Microsoft bizlere XBOX ONE X’in performansını birbirinden güzel oyunlarla sundu. Şimdi bu oyunlara bir göz atalım.

 FORZA MOTORSPORT 7

Yarış oyunu denildiği zaman aklımıza hep sokak yarışları, modifiye araçlar, çekici kadınlar gelir. Forza bunu değiştirebilen nadir oyunlardan. Yarışı sokaklardan pistlere taşıyan serinin yeni oyunu Forza Motorsport 7, XBOX ONE X tanıtımında görücüye çıktı.

METRO EXODUS

Kıyamet sonrası Rusyası’nda geçen, efsane korku oyunu serisi Metro’nun yeni oyunu sonunda duyuruldu. Görebildiğimiz kadarıyla artık metronun puslu tünellerinden yüzeyin korkunç soğuna çıkabileceğiz. İşte efsanevi roman Metro 2035’den uyarlanan Metro Exodus karşınızda.

ASSASSINS CREED ORIGINS

https://www.youtube.com/watch?v=QSZUYG2-OsY

Sızıntılara doyamadığımız oyun serisi Assassins Creed’in yeni oyunu Assassins Creed Origins sonunda karşımızda. Oyun tahmin edildiği gibi Antik Mısır’da geçmekte. Bakalım bu sefer ki Assassins Creed oyunu serinin kötü bahtını kırıp biz oyuncuları etkileyebilecek mi?

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Günümüzde battle royal tarzı oyunlar çok popüler. H1Z1’den tutunda ARMA’ya kadar, piyasada çok fazla örneği bulunmakta. Son zamanların en popüler battle royale oyunu ise Playerunknown’s Battlegrounds, kısacası PUBG. PUBG XBOX ONE X’in onuruna, artık XBOX ONE üzerinde oynanılabilecek.

STATE OF DECAY 2

State of Decay hayatta kalma temalı bir oyun. Oyunda arkadaşlarımızla birlikte Zombie istilası sırasında hayatta kalmaya ve kendi sığınağımızı yapmaya çalışıyoruz. Oyun ilk bakışta Left 4 Dead’i anımsatıyor. Oyunun içerisinde birbirinden farklı zombie tipleri mevcut ve her biri siz öldürmek için can atıyor.

THE DARWIN PROJECT

XBOX ONE X ile birlikte duyurulan bir diğer oyun da, The Darwin Project. Online, mücadeleci bir oyun olan The Darwin Project, bir o kadar da tatlı grafiklere ve matrak gameplaye sahip gibi görünüyoe.

 

MINECRAFT

Minecraft XBOX ONE X’in çıkışıyla birlikte 4K Super Duber Grafik Moda kavuşuyor.

DRAGONBALL FIGHTERZ

Hepimizin sevdiği, çocukluğumuzu geçirdiği Dragonball şimdi oyun olarak karşımıza çıkıyor. Dragonball Fighterz adıyla çıkan oyun hem dövüş mekanikleri ile, hem de tatlı çizimleriyle bizleri heyecanlandırıyor.

BLACK DESERT

XBOX ONE X çıkarken yanında bir de yeni MMORPG getiriyor.

THE LAST NIGHT 

Daha  önceden alışık olmadığımız bir yapıya sahip olan The Last Night, bizlere çok farklı deneyimler yaşatacakmış gibi duruyor. Oyun çok farklı grafiklere sahip.Bakalım bu grafikler oyunun oynanabilirliğini nasıl etkileyecek.

ARTFULL ESCAPE

Artfull Escape adından da anlayabileceğimiz gibi sanatsal bir yapıya sahip. Oyun, bir platform oyunu. Xbox One ve Pc için çıkacak olan oyun hakkında pek bir bilgimiz yok ama çok etkileyici bir yapım olacağına şüphe yok.

CODE VEIN

Code Vein hakkındaki detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

SEA OF THIVES

Çılgın bir macera arayanlar için gerçekten eğlenceli bir oyun. Online olarak, arkadaşlarınızla korsancılık yapabilmenize olanak sağlayan bu oyun denenmeyi hak ediyor.

TACOMA

Bunu niye izledik, ne oluyor ne bitiyor biz de bir şey anlamadık. Böyle bir oyun da gelecek deyip geçtiler.

SUPER LUCKY’S TALE

Microsoft’un en tatlı tanıtımı olan Super Lucky’s Tale, aile dostu bir platform oyunu.

CRACKDOWN 3

XBOX ONE X, yanında bir çok yeni oyun da getiriyor. Crackdown 3 de bunlardan birisi. Oyunda o eski, retro bilim kurgu havasını sezebiliyoruz. Her şeyin vurulduğu, patladığı, uçtuğu, kaçtığı Crackdown 3 karşınızda.

ASHEN

Hack and slash tarzındaki oyun, karamsar bir atmosfere sahip. Videodan anladığımız kadarıyla oyun coop olarak, arkadaşlarımızla oynanabilmekte. 

LIFE IS STRANGE 2

Life is Strange serisinin 2. oyunu olan Life is Strange 2- Before the Storm, bizi ilk oyunun öncesine götürecek. Bu oyunda Chloe ve Rachel’ın başından geçenleri oynama fırsatımız olacak.

SHADOW OF WAR

Shadow of Mordor’dan sonrasını anlatacak olan serinin 2. oyunu Shadow of War’da XBOX ONE X tanıtımda yerini aldı. Daha önceki fragmanlarda anlatılan mekanikleri pekiştiren video bize XBOX ONE X’in gücünü bir kez daha göstermiş oldu.

 

Microsoft’un da sunumunu tamamlamasıyla birlikte, E3 2017’nin 6 büyük konferansından 2’si bitmiş oldu. Bir sonraki konferans Bethesada’ya ait. Konferans Amerika yerel saatiyle 11 Haziran Pazar saat 7.oo pm’de başlayacak. Yerel saate göreyse 12 Haziran Pazartesi günü saat sabah 7.00’de yayınlanacak. Basın konferansını buradan izleyebilirsiniz.

 

Bu Sene de E3 Bomba Gibi Geliyor! İşte Detaylar…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!